אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך: דמי ההפצה לערוצים 2 ו-10 להפצת עידן פלוס יופחתו ל-1.5 מיליון שקל צילום: דוברות הכנסת

בדרך: דמי ההפצה לערוצים 2 ו-10 להפצת עידן פלוס יופחתו ל-1.5 מיליון שקל

ועדת הכלכלה אישרה עקרונית את הפחתת דמי ההפצה עד שהמפעיל החדש שיזכה במערך עידן פלוס יעלה ערוץ נוסף שימומן מפרסומות

08.12.2016, 11:40 | אלירן מלכי

בתום ישיבה לילית אמש על פרק התקשורת בחוק ההסדרים, השיגה ועדת הכלכלה של הכנסת  הסכמות לגבי דמי ההפצה שישלמו הערוצים המסחריים 2, ו-10, על מערך עידן פלוס.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה אישרה באופן עקרוני את המתווה של יו"ר הוועדה איתן כבל, לפיו הערוצים המסחריים, 2 ו-10, ייהנו מהפחתת דמי ההפצה ל-1.5 מיליון שקל במקום 3.7 מיליון שקל, עד שהמפעיל החדש שיזכה במערך עידן פלוס יעלה ערוץ נוסף שימומן מפרסומות. לאחר עליית הערוץ, הערוצים המסחריים יהיו פטורים מדמי הפצה. את הפער בדמי התפעול ישלים משרד האוצר.

ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה, צילום: אלכס קולומויסקי  ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ איתן כבל, יו"ר ועדת הכלכלה, צילום: אלכס קולומויסקי

כמו כן, אושרה הצעתו של ח"כ דוד ביטן, לתת 'הגנת ינוקה'  (מתחרה חדש זכאי להגנה מיוחדת בתחילת דרכו מפני כוחם של השחקנים המבוססים בשוק) לערוצים הייעודיים (9, 20, 24 והלא טי.וי), ולפטור אותם מתשלום דמי הפצה למשך שנה וחצי. לאחר מכן ישלמו הערוצים הייעודיים דמי הפצה מלאים שצפויים לעמוד על כ-1.8 מיליון שקל בשנה. בנוסף, אישרה הוועדה את הצעתו של ח"כ רוברט אילטוב, לאפשר הארכת רישיון לערוצים 9 ו-24 עד ל-31 בדצמבר 2018.

בתום הדיון ביקש כבל מנציגי הממשלה להגיש לוועדה את הנוסח המלא של הסיכומים תוך זמן קצר, והם יובאו לאישור הוועדה כבר בתחילת השבוע הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות