אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש העליון בסין פסק לטובת מייקל ג'ורדן בתביעת זכויות יוצרים צילום: רויטרס

ביהמ"ש העליון בסין פסק לטובת מייקל ג'ורדן בתביעת זכויות יוצרים

שחקן השיקגו בולס לשעבר הגיש תביעה נגד החברה הסינית "קיאודן ספורטס" כי זו בנתה את פעילותה סביב שמו הסיני מבלי לבקש את רשותו. הפסיקה הופכת החלטה קודמת של ביהמ"ש והיא משמעותית עבור חברות זרות הפועלות במדינה

08.12.2016, 13:58 | שירות כלכליסט

הערכאה המשפטית הגבוהה ביותר בסין פסקה לטובת כוכב הכדורסל לשעבר מייקל ג'ורדן, בתביעת זכויות יוצרים ממושכת הנוגעת ליצרנית מקומית של בגדי ספורט שהשתמשה בגרסה הסינית של שמו. הפסיקה הופכת פסיקה קודמת נגד האתלט.

קראו עוד בכלכליסט

הפסיקה הנוכחית היא יוצאת דופן אך חשובה מאד עבור פעילות מוצגים זרים בסין, בהם חברות כגון אפל וניו בלאנס שלעיתים קרובות מפסידות בתביעות בגין שימוש לא חוקי בסמלים מסחריים.

שחקן השיקגו בולס לשעבר הגיש תביעה נגד חברת קיאודן ספורטס (Qiaodan Sports) ב-2012 בטענה שהחברה הסינית בנתה את פעילותה סביב שמו בסינית של האתלט ללא רשותו.

ב-2015 פסק בית המשפט לטובתה של החברה והפסיקה אושררה בידי בית המשפט הגבוה המוניציפלי. אולם הצוות המשפטי של ג'ורדן אמר כי יגיש ערעור לבית המשפט העליון של סין.

גו גו'רדן. בית המשפט קבע כי השימוש בשם "קיאודן" מצביע על כוונת זדון גו

האותיות הסיניות של שמו של ג'ורדן מאייתות את המילה "קיאודאן", בסין חובבת הכדורסל.

היום בית המשפט העליון הפך את הפסיקה המוקדמת יותר לגבי השימוש בשמו הסיני של ג'ורדן, אולם אפשרה לחברה להמשיך להשתמש בגרסה השם "קיאודאן" באותיות רומיות.

לדברי בית המשפט, פעולותיה של החברה הסינית מראות בבירור "כוונות זדון" באמצעות רישום הסמלים המסחריים של שמו הסיני של ג'ורדן.

"אני שמח שבית המשפט העליון של סין הכיר בזכותי להגן על שמי באמצעות הפסיקה שלו בתביעות אלו", אמר ג'ורדן בהודעה לרויטרס.

רויטרס לא הצליחה להשיג את "קיאודאן" לבקשת תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות