אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית התייעלות במיילן אחרי משבר האפיפן: 3,500 עובדים בסכנה צילום: cnbc

תוכנית התייעלות במיילן אחרי משבר האפיפן: 3,500 עובדים בסכנה

חברת התרופות עדיין לא דיווחה כמה עובדים יפוטרו, ומה יהיו העלויות לכך. אתמול חידש הנשיא הנבחר דונלד טראמפ את הסנטימנט השלילי כלפי מניות הפארמה, כשהבטיח הוזלת מחירים

08.12.2016, 13:18 | גיל קליאן

אחרי משבר תרופת האפיפן - במיילן יוצאים לתוכנית התייעלות גלובלית שצפויה להשפיע על 10% מהעובדים שלה ברחבי העולם. כך דיווחה החברה אמש (ד'). נכון לספטמבר מעסיקה החברה 35 אלף עובדים, כך שמדובר על השפעה ישירה על 3,500 עובדים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה לא דיווחה האם עובדים אלה יפוטרו, אך מטרת תוכנית ההתייעלות של מיילן היא חיסכון בעלויות, לאור הרכישות שביצעה לאורך השנים.

מיילן מסרה בדיווח כי "החברה מפתחת את פרטי היוזמה לקיצוץ עלויות, לרבות פעולות מול העובדים ופעולות אחרות של ארגון מחדש מעבר לתוכניות עליהן הודיעה החברה עד כה. פרטים נוספים יימסרו עם סיום גיבוש פרטי התוכנית, לרבות סכומים מוערכים של עלויות התוכנית".

מיילן עמדה בחודשים האחרונים בעין הסערה לקראת הבחירות בארה"ב - כאשר נטען כלפי החברה שייקרה בצורה לא הוגנת את תרופת האפיפן לטיפול באלרגיות. חקירה בנושא עדיין מתנהלת על ידי בית הנבחרים בארה"ב. החקירה לוותה בקריאות מצד הילארי קלינטון, אז המועמדת המובילה לנשיאות ארה"ב, להידוק הפיקוח על מחירי התרופות.

מאז תבוסתה של קלינטון הספיקו מניות הפארמה להתאושש מעט, אך כעת התהפכה המגמה - בגלל התבטאות של הנשיא הנבחר דונלד טראמפ למגזין "טיים" אתמול, לפיה הוא יפעל להורדת מחירים.

הת הת'ר ברש מנכ"לית מיילן הת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות