אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
IBI על אג"ח אקסטל: "למרות הלוליינות הפיננסית, מצב החברה השתפר" צילום: צביקה טישלר

IBI על אג"ח אקסטל: "למרות הלוליינות הפיננסית, מצב החברה השתפר"

האנליסט יניב סיילן לא נבהל מהתשואה הדו ספרתית על האג"ח - אך מסייג את המלצתו בכך ש"התזרים החזוי שהחברה הציגה מכיל מוקשים רבים"

08.12.2016, 16:54 | אורן פרוינד

תשואה דו ספרתית של אג"ח אקסטל לא מרתיעה את האנליסט יניב סיילן מבית ההשקעות אי.בי.אי לפרסם סקירה חיובית. סיילן התייחס בסקירה שפירסם היום (ה') לתשאה הגבוהה (14% נכון לאתמול), שלטענתו אינה משקפת מספר צעדים מהותיים חיוביים שהתרחשו בחברה לאחרונה.

קראו עוד בכלכליסט

בסקירתו ציין סיילן כי "אגרות החוב של אקסטל נסחרות הבוקר בתשואה של 14%, תשואה הקרובה לשפל שנרשם בחודש יוני השנה. האנומליה הכלכלית הינה שדווקא מאז ועד היום החברה ביצעה שורה של מהלכים אשר חיזקו את מבנה ההון שלה והיו אמורים לתת מעט שקט תעשייתי לה ולמחזיקי האג"ח".

בין הדברים החיוביים שביצעה אקסטל מנה סיילן בין השאר: "קבלת מימון של 750 מיליון דולר בפרויקט OMS עם אופציה להגדיל את היקף ההלוואה בעוד 250 מיליון דולר, השגת מימון לפרויקט CPT בהיקף של 275 מיליון דולר, השגת מימון של 275 מיליון דולר לפרויקט The Kent, הארכת מועד הפירעון של ההלוואה לבלקסטון בהיקף של 235 מיליון דולר לחודש יולי 2017, השלמת בנייה ותחילת אכלוס של פרויקט מגורים להשכרה 555, התקדמות הבנייה ותחילת שיווק של OMS, מכירת דירות בפרויקט ONE 57, פירעון הלוואת בעלים של 24 מיליון דולר ועוד".

לשלילה ציין סיילן את העובדה כי החברה חזרה למשוך דמי ניהול, את הכניסה של מלווי מזנין בריביות גבוהות יותר לנכסים של החברה ואת העובדה שהחברה הפסיקה לאחד בדוחות הכספיים שלה את הנכסים OMS ו-555. בשורה התחתונה ציין סיילן כי "ברמה הכלכלית מצבה של החברה היום טוב יותר מאשר היה לפני חצי שנה. לכן נראה זה לא סביר כי אגרות החוב יסחרו היום בתשואות שדומות לאלו מחודש יוני - 15% אשר ביטאו את חוסר הוודאות והסיכון שהחברה לא תצליח להשיג את כל האבני הדרך שמצוינים מעלה".

"בנוסף, החברה לא פירסמה שום דיווח המעיד על הרעה במצבה ולכן קשה למצוא תימוכין לעלייה בתשואה אשר ברובה התנהלה בלי מחזורי מסחר גבוהים במיוחד. נדגיש כי הסיכון בהשקעה בחברה עדיין נותר גבוה ואינו מתאים לכל אחד, הדוחות הכספיים לרבעון השלישי הציגו לוליינות פיננסית והתזרים החזוי שהחברה הציגה מכיל מוקשים רבים. עם זאת, לא ניתן להתעלם מהשיפור בחוסנה של החברה. על אף שקשה למצוא בנצ'מארק לתשואה הראויה לאג"ח של החברה, להערכתנו יחס הסיכון ברמה הנוכחית מהווה הזדמנות כניסה נוחה לנייר".

גארי בארנט, בעלי אקסטל, צילום: נמרוד גליקמן גארי בארנט, בעלי אקסטל | צילום: נמרוד גליקמן גארי בארנט, בעלי אקסטל, צילום: נמרוד גליקמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות