אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יומיים אחרי ההנפקה שעוררה ביקורת: החתמים מכרו ברווח את האג"ח של אלון רבוע כחול צילום: עמית שעל

יומיים אחרי ההנפקה שעוררה ביקורת: החתמים מכרו ברווח את האג"ח של אלון רבוע כחול

ההנפקה של חברת האחזקות של מוטי בן משה עוררה ביקורת לאחר שהתגלה כי 15% מהביקושים בהנפקה הוזרמו על ידי החתמים עצמם, במהלך שהוריד את ריבית האג"ח

08.12.2016, 19:02 | גולן חזני

יומיים אחרי הנפקת האג"ח של אלון רבוע כחול, שגררה ביקורת בשוק על האפשרות שניתנה לחתמים להזמין אג"ח בהנפקה (מה שהוריד את הריבית של האג"ח), מתברר היום (ה') כי החתמים הצליחו לצאת ברווח.

קראו עוד בכלכליסט

החתמים בהנפקה, לאומי פרטנרס, פועלים אי.בי.איי, דיסקונט חיתום וככל הנראה גם מיטב חיתום - מכרו את כל האג"ח שרכשו בהנפקה של חברת האחזקות שבשליטת מטי בן משה. מדובר על אגרות חוב בהיקף של כ-110 מיליון שקל.

האג"ח של החתמים נמכרו בעסקאות מחוץ לבורסה במחיר של 99.75 אגורות לאגרת - כך שמדובר במכירה עם רווח (לעומת המחיר בהנפקה, שכלל הנחה של 0.5% למשקיעים המוסדיים). המסחר באג"ח טרם החל.

היקף הגיוס הוא 650 מיליון שקל ובמכרז המוסדי הובטח גיוס של 80% מהסכום ובריבית שנתית של 4.6%. היבקושים מצד החתמים היוו 15% מסך כל הביקושים בגיוס.

עבור בן-משה מדובר במפגש ראשון עם שוק ההון מאז נפרד מאדוארדו אלשטיין לאחר השליטה המשותפת באי.די.בי. הביקושים הגבוהים בהנפקת האג"ח איפשרו לבן משה לפרוס מחדש את כל התחייבויות האג"ח שנותרו לאלון רבוע כחול אחרי הסדר החוב שעברה.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות