אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהיעדרו: נובל לספרות הוענק לבוב דילן צילום: איי פי

בהיעדרו: נובל לספרות הוענק לבוב דילן

בשבדיה קיבלו הערב חתני הנובל את הפרסים, כשבמוקד נמצא מי שלא יגיע לטקס בגלל "התחייבויות קודמות". המוזיקאי הכעיס רבים על התנהלותו אחרי שהוכרז כחתן נובל לספרות

10.12.2016, 20:33 | ynet

בטקס בשטוקהולם הוענקו היום (שבת) פרסי נובל ברפואה, פיזיקה, כימיה, כלכלה וספרות. הסיפור הגדול של הטקס הוא מי שלא היה בו, ומשך את מרב תשומת הלב בהענקת הפרסים השנה: חתן נובל לספרות, בוב דילן. המוזיקאי האמריקני אמר כי לא יגיע לשבדיה "עקב התחייבויות קודמות", ולפני הטקס נאמר כי במקום יקריאו נאום תודה בשמו. השתיקה הארוכה מצדו של דילן לאחר שהוכרז כזוכה ב-13 באוקטובר, הכעיסה רבים, גם בוועדת הפרס, שהתלוננה על כך שלא ניתן להשיג אותו. "התנהגות חסרת תקדים, לא מנומסת ויהירה", אמרו עליו.

קראו עוד בכלכליסט

ערב הכרזת הנובל הופיע דילן בלאס וגאס, שם נמנע מלהגיב על הזכייה. האזכור היחיד לפרס צץ באתר הבית שלו ב-20 באוקטובר, שבוע לאחר שהוענק לו, שם צורף התואר "זוכה פרס נובל לספרות" בעמוד פנימי המקדם את ספר שיריו מן השנים 1961-2012 שיצא לאחרונה. גם תוספת זו נמחקה במהרה, פחות מיממה אחרי שנוספה. כל זוכי פרס נובל לשנת 2016 זומנו לשטוקהולם לנאום ולקבל את הפרס מידי מלך שבדיה, קרל השישה עשר גוסטב.

טקס הענקת פרס נובל, היום, צילום: איי אף פי טקס הענקת פרס נובל, היום | צילום: איי אף פי טקס הענקת פרס נובל, היום, צילום: איי אף פי

 

מוקדם יותר, באוסלו בנורבגיה, קיבל נשיא קולומביה חואן מנואל סנטוס קיבל את פרס נובל לשלום. סנטוס הוכרז כזוכה הפרס בחודש אוקטובר על השגת הסכם שלום עם מחתרת השמאל המרקסיסטית FARC לאחר 52 שנות לחימה. סנטוס עלה לבמה וקיבל את הפרס יחד עם מדליית הזהב ויזכה בפרס כספי בשווי 870 אלף דולר. "הפרס הזה מוענק על הסכם שלום שיכול להוות מודל לפתרון למשבר בסוריה", אמר סנטוס בנאומו.

אותו הסכם, שלפיו יפורקו מנשקם 7,000 אנשי המחתרת ברגע שייושם הסכם השלום, נכשל בסופו של דבר לאחר שהעם הקולומביאני הצביע נגדו במשאל העם שנערך במדינה. סנטוס כבר הודיע שיביא לבחירת העם הסכם חדש כדי לשים סוף למלחמה שגבתה את חייהם של יותר מ-220 אלף בני אדם. ההסכם החדש אושר בשבוע שעבר בקונגרס ויעלה שוב להכרעת העם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות