אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת המכירה בוטלה ופרידריך פלסטיק ביקשה הקפאת הליכים צילום: עמית שעל

עסקת המכירה בוטלה ופרידריך פלסטיק ביקשה הקפאת הליכים

בית המשפט קיבל את בקשת יצרנית הפלסטיק שחייבת לנושיה כ־30 מיליון שקל, מינה בעלי תפקיד לשימור נכסיה והוציא צו זמני עד לדיון שייערך היום בצהריים. בימים האחרונים התפוצצה העסקה למכירת פרידריך פלסטיק לחברת רימוני תעשיות

11.12.2016, 07:57 | גולן חזני

חברת פרידריך תעשיות פלסטיק שנקלעה לקשיים הגישה ביום חמישי בקשה להקפאת הליכים והגנה מפני נושיה לבית המשפט המחוזי בחיפה. לחברה יש חובות של כ־30 מיליון שקל לבנקים ולספקים. מבין הבנקים, הנושה הגדול ביותר של החברה הוא בנק לאומי. השופטת בטינה טאובר מינתה את עו"ד עופר שפירא ואת רו"ח יואב כפיר כבעלי תפקיד לשימור נכסי החברה והוציאה צו זמני שמאשר את הבקשה עד לדיון שייערך בעניין היום בצהריים.

הבקשה להקפאת הליכים הגיעה לאחר שהמו"מ למכירת החברה לחברת רימוני תעשיות הבורסאית התפוצץ בימים האחרונים. רימוני תעשיות היתה אמורה לרכוש את החברה תמורת נטילת חובותיה. התפוצצות העסקה לא הותירה לפרידריך תעשיות פלסטיק ברירה והיא נאלצה לפעול במישור המשפטי כדי לקבל הגנה מפני נושיה.

פרידריך תעשיות פלסטיק הוקמה ב־1978 על ידי ישראל פרידריך, בכיר לשעבר בתאגיד המכשור הרפואי לייף קורפוריישן, שמשמש כיום כנשיא החברה. בנו קובי משמש כמנכ"ל. החברה פועלת בתחום ייצור תבניות פלסטיק ומתמחה בייצור רכיבים מדוייקים מפלסטיק באמצעות הזרקה תרמופלסטית. החברה מעסיקה כ־120 עובדים ופועלת מאזור התעשייה בר לב שסמוך לכרמיאל. מכירות החברה עומדות על כ־40 מיליון שקל בשנה.

כיום פרידריך מחזיק בכ־25% מהחברה לאחר שמכר 75% לחברת Q3 ב־2013. השותף הבולט בחברה הוא ארנון שבלת שמשמש כיום כיו"ר פרידריך פלסטיק. שבלת הוא בכיר בקרן אייפקס לשעבר ובנו של עו"ד אמנון שבלת.

עם לקוחותיה הגדולים של החברה נמנים התעשייה הקיבוצית, כרומגן, פלסאון, וריפון ופלקסטרוניקס, שלה החברה מוכרת כ־30% מתוצרתה. בשנה האחרונה איבדה החברה לקוח חשוב — חברת תעשיית המים של קיבוץ עמיעד, לאחר שזו רכשה חברה מתחרה והחלה לייצר מוצרים בעצמה — עזיבה שמהווה את אחת הסיבות לכך שפרידריך תעשיות פלסטיק נקלעה לקשיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות