אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיגוע כפול באיסטנבול: 29 נרצחו, 166 נפצעו צילום: רויטרס

פיגוע כפול באיסטנבול: 29 נרצחו, 166 נפצעו

הטרור ממשיך להכות באיסטנבול: שני פיצוצים החרידו אמש את העיר וגבו את חייהם של 29 בני אדם, בהם 27 שוטרים. מכונית תופת התפוצצה ליד אוטובוס עמוס שוטרים שיצא ממשחק כדורגל, ובסמוך התפוצץ מחבל מתאבד. 10 חשודים נעצרו. ארדואן: "מטרת הפיגוע הייתה לגבות כמה שיותר קורבנות"

11.12.2016, 07:34 | ynet

מתקפת טרור בלב איסטנבול. 29 בני אדם נרצחו ו-166 נפצעו בפיגוע כפול של מכונית תופת ומחבל מתאבד אמש ליד אצטדיון במרכז איסטנבול, שכוון נגד אוטובוס של שוטרים שיצאו ממשחק כדורגל. בין ההרוגים 27 שוטרים ושני אזרחים. 10 בני אדם נעצרו בחשד למעורבות בפיגוע. "מטרת המתקפה הייתה לגבות כמה שיותר קורבנות", אמר הנשיא הטורקי רג'פ טאיפ ארדואן בהצהרה שפרסם.

"הלילה באיסטנבול היינו עדים פעם נוספת לפניו המכוערות של הטרור, שרומס כל ערך והגינות. המתקפה בוצעה נגד כוחות הביטחון והאזרחים שלנו", הוסיף ארדואן. "בעזרת האל, נתגבר על ארגוני הטרור והעומדים מאחוריהם. נמשיך במאבק שלנו ללא כל היסוס". ממשלת טורקיה הכריזה על יום אבל לאומי בעקבות הפיגוע.

 

זירת הפיגוע באיסטנבול, הערב, צילום: רויטרס זירת הפיגוע באיסטנבול, הערב | צילום: רויטרס זירת הפיגוע באיסטנבול, הערב, צילום: רויטרס

 

  , צילום: רויטרס צילום: רויטרס   , צילום: רויטרס

 

  , צילום: רויטרס צילום: רויטרס   , צילום: רויטרס

 

שר הפנים הטורקי סולימאן סוילו אמר כי מדובר בפיגוע כפול של מכונית תופת ומחבל מתאבד. סוילו אמר כי מכונית תופת שהופעלה בשלט רחוק התפוצצה מחוץ לאצטדיון של קבוצת בשיקטאש, במטרה לפגוע באוטובוס עמוס שוטרים שיצא מהאצטדיון של קבוצת בשיקטאש כשעתיים אחרי משחק. כ-45 שניות לאחר מכן אירע פיצוץ נוסף בפארק מקה הסמוך לאצטדיון, הפעם על-ידי מחבל מתאבד. "מזימה אכזרית", אמר סוילו על מתקפת הטרור.

עדי ראייה דיווחו כי בפיגוע ליד האצטדיון נורתה אש, ולאחר מכן פרצה שריפה. אמבולנסים וצוותי כיבוי הוזעקו לאזור, יחד עם שוטרים רבים. מבדיקה שנעשתה מול בתי החולים בטורקיה עולה שאין ישראלים, או זרים בכלל, בין הנפגעים. גורמים בלשכתו של נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, שהיה באיסטנבול בזמן הפיגוע, אמרו שהוא נמצא בקשר עם מפקד המשטרה בעיר ועם ראש הממשלה, ועוקב מקרוב אחר ההתפתחויות.

 

הפיגוע היה סמוך ליציאה מהיציע של אוהדי בוראספור, הקבוצה ששיחקה מול בשיקטאש. לפי שר הפנים המכונית התפוצצה אחרי שהאוהדים האורחים כבר עזבו את המקום. בקטע מהטלוויזיה הטורקית נראית הבהלה של שדרני הספורט באולפן הסמוך לאחר שנשמע פיצוץ. בסרטון אחר קוטע הפיצוץ העז נגינת גיטרה של צעירים בפארק, והם נמלטים מהמקום.

עומר אילמיז, מנקה במסגד סמוך, סיפר: "זה היה גיהנום. הלהבות הגיעו עד השמיים. שתיתי תה בקפה ליד המסגד. אנשים הסתתרו מתחת לשולחנות. הנשים התחילו לבכות. אוהדי הכדורגל ששתו תה בבית הקפה חיפשו מקלט. זה היה נורא".

 

במהלך השנה סובלת טורקיה ממתקפות טרור רבות, גם באיסטנבול. בסוף יוני נרצחו 36 בני אדם בשדה התעופה בעיר אחרי ששלושה מחבלים מתאבדים פוצצו עצמם. במרס נרצחו שלושה ישראלים בפיגוע ברחוב איסטיקלל, שבו מבקרים תיירים רבים.

רק לפני כמה ימים קרא הדובר החדש של דאעש, אבו אל-חסן אל-מוהאג'יר, להרוג טורקים ולתקוף את מבני השלטון של טורקיה. "אנחנו קוראים לתקוף את מבני השלטון של ממשלת טורקיה הכופרת והחילונית בכל מקום. את המתקנים הביטחוניים, הצבאיים, הכלכליים והתקשורתיים. תתקפו את השגרירויות והקונסוליות שלהם בכל מקום במדינות העולם", אמר אל-מוהאג'יר. לאחרונה דאעש החריף את הטון נגד טורקיה, לאור המבצע הקרקעי שבו החלה טורקיה בצפון סוריה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות