אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך לשוויון? 27 חברות בינלאומיות התחייבו להעלות את מספר הנשים בדרגים הגבוהים צילום: שאטרסטוק

בדרך לשוויון? 27 חברות בינלאומיות התחייבו להעלות את מספר הנשים בדרגים הגבוהים

בין החברות בנק אוף אמריקה וקוקה קולה, שהתחייבו להעלות את מספר הנשים בדרגים הגבוהים כך שיהיה זהה למספר הגברים עד 2030. עם זאת, הצעדים לא מתייחסים לנושא מהותי אחד – פערי השכר

11.12.2016, 10:55 | שירות כלכליסט
המנכ"לים של 27 חברות בינלאומיות, ביניהן בנק אוף אמריקה וקוקה קולה, התחייבו להעלות את מספר הנשים בדרגים הגבוהים כך שיהיה זהה למספר הגברים עד 2030. על מנת לעמוד ביעד הצטרפו המנכ"לים לתוכנית הנקראת "הפרדיגמה לשוויון" (Paradigm for Parity), הכוללת חמישה צעדים לקידום נשים.

מדובר על יעד שאפתני. כיום, נשים מייצגות 14% מחמשת התפקידים הבכירים בכל אחת מהחברות הנסחרות במדד S&P 500, והן עומדות בראש 20 מהן בלבד, המייצגות 4% מהחברות. על פי מחקר שערכו בשנה שעברה בחברת מקינזי ביחד עם יוזמת LeanIn.org, בקצב ההתקדמות הנוכחי של נשים יעברו עוד 100 שנים עד שיושג שוויון מול הגברים.

בנק אוף אמריקה, צילום: בלומברג בנק אוף אמריקה | צילום: בלומברג בנק אוף אמריקה, צילום: בלומברג

"קצב ההתקדמות האיטי הוא מתסכל", אמרה ג'ול ביקפורד, שותפה בחברת ניהול ההון אברקור, ואחת מיוזמות התוכנית. "הבנו שדבר לא ישתנה כל עוד לא תהיה מפת דרכים שאפשר לעקוב אחריה". מפת הדרכים הזו כוללת צעדים המיועדים למנהלים הבכירים, ביניהם הכרה בדעות קדומות לא מודעות, קידומים לפי ביצועים ולא מספר השעות שמבלים במשרד, קידום נשים לתפקידים תפעוליים עם אחריות עם רווחים והפסדים, קביעת יעדים ונתינת חסות לנשים מבטיחות. לפי התכנית, רצוי להציב יעד ראשוני לפיו נשים יהוו 30% מההנהלה הבכירה בתוך חמש שנים.

עם זאת, הצעדים לא מתייחסים לנושא מהותי אחד – פערי השכר. נשים בארה"ב מרוויחות 79 סנט בלבד עבור כל דולר שמרוויח גבר. ביקפורד מציינת כי ההתעלמות הייתה מכוונת. "הרגשנו שארגונים אחרים מתעסקים בזה", הסבירה. "אם נתקרב לשוויון במספרים, נראה שגם בעיות אחרות נעלמות".

בנוסף להתחייבויות של מנכ"ל בנק אוף אמריקה בריאן מויניהן ומנכ"ל קולה היוצא מוכתר קנט, שכבר מקדמים מהלכים לקידום נשים בהנהלה, גם פייר ננטרמה יו"ר ומנכ"ל חברת הייעוץ אקסנצ'ר, התחייב לוודא ש-40% מהעובדים החדשים יהיו נשים. כבר היום, 24% מהמנהלים הן נשים. "ככל שמביאים יותר נשים, כך מוסיפים שווי לחברה, סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות