אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר: "בוחנים הקלות רגולציה לחברות שיאמצו כלים דיגיטליים" צילום: אבי אוחיון, לע"מ

סלינגר: "בוחנים הקלות רגולציה לחברות שיאמצו כלים דיגיטליים"

המפקחת על הביטוח אמרה כי נבחנת אף הקלה בדרישות ההון - וזו עשויה לצמצם מגבלות על חלוקת דיבידנד. יו"ר הרשות האוזר: "שוקלים הקמת רשימת מסחר נפרדת לחברות בינוניות וקטנות"

11.12.2016, 13:25 | רחלי בינדמן

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר אמרה היום (א') בועידה כלכלית כי תבחן הקלות ברגולציה לחברות ביטוח ובתי השקעות שיאמצו כלים דיגיטליים במערכת היחסים שלהם מול הלקוחות.  

קראו עוד בכלכליסט

"אנו עמלים במלוא המרץ על הסרת החסמים המונעים כניסתם של שחקנים חדשים עם מודלים חדשניים לתחומי החיסכון והביטוח. אנו אף שוקלים להעניק הקלות משמעותיות ברגולציה הקיימת לרבות בדרישות ההון לגופים שיאמצו תפיסה דיגיטלית מלאה", אמרה המפקחת.

עבור הגופים הפיננסים, הקלה בדרישות ההון משמעותה רווח מיידי לשורה התחתונה והקלה חשובה על מגבלות חלוקת דיבידנדים. מבחינה זו מדובר בתמריץ משמעותי, המותנה בהיקף ההקלות כמובן, להתנעת דיגיטציה בגופים הפיננסים.

כיום חלק מהגופים עדיין פועלים בשיטות של דיוור ושמירת מידע. בעידן הטכנולוגי שבו הנגישות למידע דרך הסלולר והמחשב גבוהה באופן משמעותי, גדלה מאד חשיבות הדיגיטציה, שיכולה לשמש גם כלי לצירוף קל של לקוחות חדשים והסרת חסמים הכרוכים במעבר.  

האוזר: בוחנים חלופות רישום

בוועידה נשא דברים גם יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר, שהכריז כי הורה להקים צוות שתפקידו לבחון חלופות אפשרויות לרישום הרגיל בבורסה. הכוונה היא ליצירת רשימת מסחר ייעודית לחברות קטנות ובינוניות.

"רגולציה שוויונית יוצרת אי שווין שפוגע בתחרות ולכן יש מקום לאפליה מתקנת. הורתי על הקמה של צוות שתפקידו לבחון חלופות אפשריות להקמתה של רשימת מסחר ייעודית לחברות בינוניות וקטנות בבורסה. אני רוצה להפוך את הבורסה בת"א להיות גם אינקובטור לחברות קטנות".

האוזר מבקש למעשה לבחון אפשרות להקים פלטפורמת מסחר נפרדת לחברות קטנות ובינוניות שיהנו מהקלות רגולטוריות אך המשקיעים ברשימה זו ידעו מנגד כי מדובר בחברות עם פיקוח נמוך יותר ולכן ישנה חשיבות להכללתן ברשימה עצמאית וייעודית.

יו"ר הרשות פועל בימים אלו להעביר חקיקה שתייצר שינוי מבני בבורסה ותנתק אותה מהבעלות של הבנקים ותהפוך אותה לגוף הפועל למטרות רווח. האוזר מאמין כי השינוי המבני יסייע גם למחזורי המסחר שכן הוא יכניס שחקנים חדשים למגרש ויתניע תחרות. עם זאת, בינתיים מחזורי המסחר במניות ממשיכים לרדת וגם ברשות מבינים שחייבים לנקוט צעדים מיידים יותר.

האוזר, צילום: אוראל כהן האוזר | צילום: אוראל כהן האוזר, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות