אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקה שלישית לאלוני חץ בבוסטון: רכשה בניין משרדים ב-190 מיליון דולר צילום: אוראל כהן

עסקה שלישית לאלוני חץ בבוסטון: רכשה בניין משרדים ב-190 מיליון דולר

חברת הנדל"ן רכשה את הבניין בשותפות עם זרוע הנדל"ן של קרן הפנסיה של עובדי אונטריו קנדה (Oxford); הנכס מאוכלס בתפוסה של 98% על ידי מספר שוכרים ומשקף תשואה של 4.2% בשנה

11.12.2016, 13:24 | אורן פרוינד
אלוני חץ ביחד עם שותפתה Oxford Properties Group חתמו על הסכם לרכישת בניין משרדים הממוקם ב-East Cambridge, בוסטון, תמורת 190 מיליון דולר. אלוני חץ תחזיק 55% מהזכויות בנכס ו- Oxford תחזיק ב-45%, כאשר הוסכם כי החלטות מהותיות יתקבלו במשותף. הנכס מאוכלס כיום בתפוסה של 98% על ידי מספר שוכרים ומניב NOI של כ-8 מיליון דולר המשקף תשואה אפקטיבית של 4.2% בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

הבניין הנרכש הוא מסוג A Class בשטח השכרה כולל של 232 אלף רגל רבוע (כ-21 אלף מ"ר). בהתבסס על מערך הסכמי השכירות הקיימים, החל מאפריל 2018, הבניין כולו יאוכלס על ידי אחד השוכרים הקיימים כיום בנכס, בחוזה מחייב לתקופה של 9.5 שנים המסתיימת באוקטובר 2027. בהתאם להסכם ה-NOI יעלה בהדרגה ויגיע בשנת 2021 ל-13 מיליון דולר והתשואה תעלה בהתאם ל-6.8%. בכוונת הצדדים להשלים את העסקה עד לאמצע חודש פברואר שנת 2017, בכפוף להתקיימות תנאים מתלים.

אלוני חץ והשותפה מתכוונים לממן כ-50% מעלות הנכס באמצעות הלוואה בנקאית, והשאר באמצעות הון עצמי. חלקה של אלוני חץ במרכיב ההון העצמי יסתכם בכ-60-50 מיליון דולר.

בוסטון הוא היעד האחרון אליו נכנסה אלוני חץ וסימנה אותו כיעד פוטנציאלי לצמיחה עתידית. זהו בניין שלישי שאלוני חץ רכשה בבוסטון ביחד עם שותפתה Oxford. לשותפות שני בנייני משרדים ב-CBD של בוסטון ולכשתושלם הרכישה הנוכחית יהיו בבעלות השותפות שלושה נכסים בשווי כולל של כ- 600 מיליון דולר (חלקה של אלוני חץ 55%).

Oxford הינה זרוע הנדל"ן של קרן הפנסיה של עובדי אונטריו קנדה (OMERS), בבעלותה של Oxford יותר מ-170 בניינים בשטח השכרה של 57 מיליון רגל רבוע (כ-5 מיליון מ"ר) בשווי של כ-30 מיליארד דולר בקנדה, ארה"ב ואירופה.

נתן חץ, צילום: עמית שעל נתן חץ | צילום: עמית שעל נתן חץ, צילום: עמית שעל

נתן חץ, מבעלי השליטה ומנכ"ל החברה, התייחס היום לאחר העסקה להתרחבות של אלוני חץ בבוסטון. "לפני כשנה ביצענו השקעה ראשונה בבוסטון ומאז המשכנו לפעול על מנת לאתר נכסים נוספים לרכישה בין היתר בשותפות עם Oxford. למרות שהיצע הנכסים המניבים האיכותיים המוצעים למכירה בבוסטון מצומצם, הצלחנו לאתר ולרכוש בניין נוסף אשר על בסיס החוזים הקיימים ה-NOI הנובע ממנו צפוי לצמוח בכ-70% בתוך כ-4 שנים. בכוונתנו להמשיך ולפעול על מנת להעמיק את אחזיתנו בשוק הנדל"ן המניב בבוסטון תוך הקפדה על איכות הנכסים הנרכשים ופרופיל השוכרים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות