אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממן קיבלה ביקושים של חצי מיליארד שקל והגדילה הגיוס צילום: שאטרסטוק

ממן קיבלה ביקושים של חצי מיליארד שקל והגדילה הגיוס

חברת הלוגיסטיקה שבשליטת החברות תעבורה ואל על השלימה גיוס חוב של 97 מיליון שקל. היא ביקשה לגייס 107 מיליון שקל, אולם זכתה לביקושים גבוהים והגדילה את היקף הגיוס הכולל ל-122 מיליון שקל

11.12.2016, 18:28 | אורן פרוינד

חברת הלוגיסטיקה ממןשבשליטת החברות תעבורה (65%) ואל על (15%) הודיעה היום (א') כי השלימה גיוס חוב של 97 מיליון שקל בשלב המוסדי של הרחבת אג"ח מסדרה ב'.

החברה שמדורגת A פלוס על ידי מעלות ביקשה לגייס תחילה 107 מיליון שקל, אולם זכתה לביקושים אדירים של חצי מיליארד שקל בהנפקה ומשכך הגדילה את היקף הגיוס הכולל ל-122 מיליון שקל. השלב הציבורי ייערך בימים הקרובים. את ההנפקה של ממן הובילה חברת החיתום ווליו בייס בניהולו של פלג פאר.

נתב"ג, צילום: שאטרסטוק נתב"ג | צילום: שאטרסטוק נתב"ג, צילום: שאטרסטוק

בעקבות הביקושים האדירים, המחיר שנקבע במכרז המוסדי הוא 5.037 שקל ליחידה, המשקף תשואה אפקטיבית של 2.4%. הדבר חריג כיוון שהאג"ח נסחרו ערב ההנפקה בשוק בתשואה לפדיון גבוהה יותר של 2.62%. בהנפקה של ממן השתתפו לא מעט גופים מוסדיים, בין היתר חברת ביטוח מגדל. ממן היא חברה שעוסקת בלוגיסטיקה ובנדל"ן מניב. בבעלותה מסוף מטען אווירי ונכסי נדל"ן תחת חברה משותפת עם גב ים. הקבוצה מעסיקה כ-2,500 עובדים ומטפלת בכ-170 אלף טון מטען אווירי בשנה. יש לה נתח שוק 56%. בנוסף לקבוצה ישנם שטחי אחסון של כ-515 אלף מ"ר. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות