אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

חדוה בר נטשה דיון בכנסת - לאחר שח"כ מרגלית אמר כי היא עובדת עם לוביסטים של הבנקים

ועדת הרפורמות של הכנסת דנה בפתיחת שוק עמלות סליקת האשראי לשחקנים נוספים; נציג לאומי-קארד תקף את מרגלית

12.12.2016, 15:01 | רעות שפיגלמן

המפקחת על הבנקים, חדווה בר, נטשה היום (ב') בצעד חריג את הדיון בוועדת הרפורמות של הכנסת על מסקנות ועדת שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאית.  זאת לאחר שח"כ אראל מרגלית האשים אותה בכך שהיא עובדת עם לוביסטים של הבנקים כדי לסכל את פתיחת שוק עמלות סליקת האשראי לשחקנים נוספים. בסוף הדיון התנצל מרגלית, ואמר כי לא התכוון לפגוע בבר.

קראו עוד בכלכליסט

במרכז הדיון ממנו יצאה המפקחת עמד נושא מאגדי אשראי. מדובר במעין סוכן, כמו קבוצת רכישה, המאגד תחתיו כמה בתי עסק במטרה להוזיל עבורם את שירותי הסליקה שהם רוכשים מחברות כרטיסי האשראי. חלק מחברי הוועדה ביקשו להקל על מאגדים כך שיוכלו לפעול עם בתי עסק להם מחזור שנתי הגבוה מ-50 אלף שקל. לטענת המפקחת אין בסיס לדרישה זו מכיוון שהשוק היום פתוח וניתן לפעול מול בתי עסק עם מחזורים גבוהים יותר. במקביל ציינה המפקחת גם את סוגיית הבעייתיות בהקשר זה של הלבנת הון ומימון פעילות טרור.

בהמשך נציג חברת כרטיסי האשראי לאומי-קארד תקף את מרגלית ואמר כי הוא מתבייש בו ויו"ר הוועדה, חה"כ אלי כהן, אמר שפעם הבאה שמי שנוטל חלק בדיון בוועדה מגיב בהערה אישית אזי שהוא לא יוכל להשתת, בדיוני הוועדה.

  

אראל מרגלית, צילום: ענר גרין אראל מרגלית | צילום: ענר גרין אראל מרגלית, צילום: ענר גרין

דובר בנק ישראל מסר בשם המפקחת על הבנקים: "העמדות שעובדי בנק ישראל מציגים בכנסת מבוססות על נתונים, הכרות מעמיקה עם השוק וניסיון מקצועי.

לא נשתתף בדיונים שיורדים לשפל המדרגה כפי שקרה היום, שכוללים אמירות פוגעניות ועלבונות אישיים כנגד עובדי ציבור- דיונים שאינם מבוססים על עובדות.

בנק ישראל מוביל את הרפורמות להגברת התחרות בבנקאות במקצועיות וביושרה וכבר עשה צעדים רבים כדי ליישמה, עוד טרם אישור החוק לקידום התחרות בכנסת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות