אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתגובה ללחצי הלוביסטים: ועדת הכלכלה פיצלה את רפורמת שידורי הספורט מחוק ההסדרים צילום: דוברות הכנסת

בתגובה ללחצי הלוביסטים: ועדת הכלכלה פיצלה את רפורמת שידורי הספורט מחוק ההסדרים

יו"ר הוועדה, איתן כבל, שהתריע בשבוע שעבר כי לא ימשיך לקדם את הרפורמה שמטרתה לחייב את ערוצי הספורט למכור את שידוריהם לכל מנוי במחיר אחיד אם הדבר לא יוביל להורדת המחיר לצרכן עמד היום בהבטחתו. כבל תקף את האוצר: "הבאתם חוק לא מבושל"

12.12.2016, 18:32 | שחר אילן

ועדת הכלכלה החליטה לפצל את רפורמת שידורי הספורט מחוק ההסדרים. זאת, לאחר שיו"ר הוועדה איתן כבל הודיע שמאס בלחצי הלוביסטים. כבל הודיע שיתחיל לדון שוב בחוק בתוך שבועיים. עם זאת קיים חשש שבלי הלחץ של חוק ההסדרים יהיה הרבה יותר קשה להעביר את הרפורמה.

קראו עוד בכלכליסט

הרפורמה בשידורי הספורט נועדה ליצור מצב שבו ערוצי הספורט ישודרו בכל הפלטפורמות של טלוויזיה רב ערוצית, זאת לאחר שבאוצר הגיעו למסקנה שהקושי של פלטפורמות חדשות דוגמת סלקוםTV, להכנס לשוק נובע בין היתר מכך שאינן מצליחות לייצר חבילת ספורט איכותית. מהרבה בחינות הגורם העיקרי לחוק היה הסירוב של ערוץ הספורט צ'רלטון להתקשר עם חברת סלקום. בינתים בעקבות תהליך החקיקה הגיעו צ'רלטון וסלקום להסדר.

הדיונים בוועדת הכלכלה בנושא זה הגיע לפיצוץ מספר פעמים עד שבדיון שהתקיים בשבוע שעבר הכריז כבל כי לא יאפשר לממשלה לקדם את הרפורמה כל עוד המתווה המוצע לא יאפשר את הגברת התחרות והפחתת המחירים לצרכנים.

כבל תקף היום את ערוצי הספורט והפלטפורמות הרב ערוציות: "אני מרגיש שמשתמשים בנו. אתם ביזיתם את הכנסת בהתנגדות שלכם. השתמשתם לרעה בהשפעה שלכם על חברי הכנסת". כבל האשים גם את האוצר ש"הביא את החוק לא מבושל". כבל ציין שהעביר בוועדה שני חוקים מסובכים בהרבה מתוך חוק ההסדרים, בהם חוק הבזק. לדבריו ברפורמה בשידורי הספורט, "הדברים לא היו ברורים. לא היתה לי תמונה. היתה לי תחושה שאני משרת צדדים אינטרסנטיים על חשבון צדדים אחרים".

כבל. "היתה לי תחושה שאני משרת צדדים אינטרסנטים", צילום: דוברות הכנסת כבל. "היתה לי תחושה שאני משרת צדדים אינטרסנטים" | צילום: דוברות הכנסת כבל. "היתה לי תחושה שאני משרת צדדים אינטרסנטים", צילום: דוברות הכנסת

בדיונים קודמים האשים יו"ר הוועדה איתן כבל את חברת פרטנר שהיא "מנצלת את הוועדה". עוד אמר: "אני לא אוהב את המדיניות שלהם. פרטנר לא תעשה עלינו סיבוב".

הוויכוח התפתח לאור העובדה שסלקום חתמה על הסכם עם צ'רלטון ואילו פרטנר לא חתמה. מנכ"ל ערוץ הספורט ONE, אודי מילמן, האשים את פרטנר שהיא איננה סוגרת הסכמים עם ערוצי הספורט בתקווה שתקבל באמצעות החוק מחירים זולים יותר. שלמה פריזט, יועץ לפרטנר אמר בתגובה ש"ערוצי הספורט הם שלושה מונופולים וזה שפרטנר לא מגיעה להסכמים איתם זה כי הם חזקים מדי".

בימים האחרונים דווקא נראה היה שמסתמן הסדר בנושא שידורי הספורט. על פי ההסדר שלא יצא בסוף לפעול יוקצבו שלושה חודשים למשא ומתן בין ערוץ ספורט לפלטפורמת שידור דוגמת פרטנר בנושא המחיר. אם לא תושג הסכמה יוקצב חודש לבוררות. הויכוח בין הצדדים, שהביא לפיצוץ, עסק בשאלה האם הפלטפורמות יוכלו להתחיל לשדר לפני שיקבע המחיר.

יצויין שגם בתוך האוצר התנהל ויכוח בנושא הזה בין המנכ"ל שי באב"ד לאגף התקציבים. הוויכוח הגיע לשיא כאשר באב"ד הביע בוועדה תמיכה בפיצול החוק בעוד רכז תקשורת באגף התקציבים, אסף ווסרצוג, הביע התנגדות ואמר שזה החוק הכי צרכני בחוק ההסדרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות