אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון מחפשת 15 אלף מ"ר למשרדים בת"א עבור מאות עובדים שתגייס בישראל צילום: רויטרס

אמזון מחפשת 15 אלף מ"ר למשרדים בת"א עבור מאות עובדים שתגייס בישראל

ל"כלכליסט" נודע כי את האפשרויות שנבחנו בענקית הטכנולוגיה היא מגדל עזריאלי בשרונה שטרם אוכלס ומושך אליו חברות הייטק רבות, בהן פלייטק של טדי שגיא

12.12.2016, 21:50 | דותן לוי מאיר אורבך

אמזון מחפשת לשכור כ-15 אלף מ"ר של שטחי משרדים לצורך התרחבות עתידית שלה בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". שטחי משרדים בהיקף כזה יכולים לאכלס כ-800-1,000 עובדים, אך כאמור לא מן הנמנע כי חלק מהשטחים לא יאוכלסו באופן מיידי וישמשו כעתודה לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

אחת האפשרויות שעלו היא כי החברה תשכור משרדים במגדל עזריאלי שרונה החדש. מדובר במגדל שטרם אוכלס, אך כבר הושכרו בו שטחים נרחבים, בהם חלק בלתי מבוטל לחברות היי-טק. המגדל מושך את חברות ההייטק בזכות מיקומו האטרקטיבי, הסמיכות למתחם שרונה והמסעדות שבו, הנגישות הטובה ושטח הקומות הגדול שמשתרע על 2,400 מ"ר לקומה. שטח זה מאפשר לחברות לרכז את פעילותן במספר מצומצם של קומות, יחסית למגדלים רגילים.

הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה הדמיית מגדל עזריאלי בשרונה

בין חברות ההייטק ששכרו בו משרדים ניתן לציין את איירון סורס ששכרה 10 אלף מ"ר, waves ששכרה שתי קומות בשטח של כ־4,800 מ״ר, חברת פלייטק של טדי שגיא ששכרה כ־10 אלף מ"ר, חברת אבטחת הסייבר Sentinel labs ששכרה קומה בשטח של כ־2,400 מ״ר, חברת SafeCharge ששכרה כ־3,500 מ"ר.העסקה האחרונה של איירון סורס נחתמה במחיר של 110-115 שקל למ"ר, כך שבמידה ואמזון תשלם מחיר דומה דמי השכירות החודשיים שלה יכולים להגיע עד ל-1.72 מיליון שקל.

מחברת עזריאלי טרם נמסרה תגובה. 

 , צילום: רפאל קאהאן צילום: רפאל קאהאן  , צילום: רפאל קאהאן

התמקמות של חברה בינלאומית כמו אמזון במגדל משרדים מוסיפה רבות למיתוגו, מדובר בחברות עתירות ממון אשר שוכרות שטחי משרדים רחבי היקף לתקופות ארוכות וזאת בנוסף למוניטין וליוקרה שהחברה מוסיפה למגדל. דוגמה למאבק על מיקומן של החברות הבינלאומיות ניתן היה לראות בהתמודדות על המכרז שפרסמה מיקרוסופט להקמת קמפוס לחברה ועליו התמודדו כמה מחברות הנדל"ן המובילות בישראל. בסופו של דבר בחרה מיקרוסופט בהרצליה במתחם בבעלות תדהר, אקרו נדל"ן וקנדה ישראל.

על פי האתר של אמזון מציעה החברה כיום כ-25 משרות לעובדים בישראל באתרים שונים בתל אביב, הוד השרון ויוקנעם. הפעילות של אמזון בישראל נחלקת לשתי פעילויות עיקריות הראשונה פעילות פיתוח המבוססת על רכישת אנפורנה לאבס בשנת 2015 בסכום של 360 מיליון דולר, והשניה פעילות AWS שהיא שירותי הענן של אמזון והיא פעילות מסחרית של החברה את הפעילות של AWS מנהל בישראל הראל יפהר .

במרץ חשף "כלכליסט" את המעבר של אמזון למשרדיה החדשים במתם בחיפה שם אמור להיות מרכז הפיתוח של אמזון לתחום השבבים. אנפורנה מפתחת מיקרו־מעבדים שיאפשרו תעבורת נתונים מהירה בהספק נמוך לשרתי מחשוב ושרתי אחסון לארגונים. הרכישה שלה מאפשרת לאמזון לשלוט במערכות האחסון שלה, ועל ידי כך להשלים את שליטתה בכל שלב של הטכנולוגיה הקשורה אליה, כמו לאפל. לאמזון תחומי פיתוח נוספים בישראל עיקר הפעילות של אמזון בישראל מבוססת על אנפורנה, ופרט לה היא מפעילה בהרצליה שלוש פעילויות נוספות: פריים אייר שמפתחת תוכנה לרחפני המשלוחים שאמזון מתכננת להשיק בעתיד, פיתוח מצלמות זעירות למכשירים ניידים - פעילות המבוססת על הסטארט־אפ סייטיק, ושיווק שירותי אחסון וענן תחת AWS, בניהולו של הראל יפהר. 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות