אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יועמ"ש הכנסת מתריע: לפצל את חוק ההסדרים או לדחות אישורו

יועמ"ש הכנסת מתריע: לפצל את חוק ההסדרים או לדחות אישורו

במכתבו ליו"ר הכנסת מציין איל ינון כי ועדת הכספים טרם אישרה חלק גדול מהסעיפים הנכללים בחוק, ולפיכך הכנסת תתקשה לאשר את התקציב עד ה-22 לדצמבר כמתוכנן

12.12.2016, 23:16 | עמרי מילמן

היועץ המשפטים של הכנסת, איל ינון, שלח הערב (ב') מכתב ליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, בו הוא מתריע כי מאחר שוועדת הכספים טרם אישרה חלק גדול מהסעיפים הנכללים בחוק ההסדרים, תתקשה הכנסת לעמוד בלוח הזמנים המקורי ולאשר את התקציב עד ה-22 לדצמבר.

קראו עוד בכלכליסט

ינון כותב כי "אני חייב להתריע כי יקשה עלינו עד מאוד לעמוד בלוח הזמנים המתוכנן, וכי נוכח העיכובים יש לשקול אחת מהשתיים: לפצל את הפרקים שהדיון וההצבעה בהם טרם הסתיימו ולסיים את הדיון בהם במועד מאוחר יותר כדי לאפשר את הנחת הצעת החוק במועד המתוכנן, או לדחות את מועד ההנחה של הצעת חוק ההסדרים כולה למועד מאוחר יותר".

היו"ר אדלשטיין, צילום: אלכס קולומויסקי היו"ר אדלשטיין | צילום: אלכס קולומויסקי היו"ר אדלשטיין, צילום: אלכס קולומויסקי

ינון פתח במכתב בתיאור לפיו "הונחינו להיערך להנחת הצעת חוק ההסדרים על שולחן הכנסת ביום שני, 19.12.2016, מתוך מטרה שהקריאה השנייה השלישית תסתיים עד ה-22.12.2016 בהתחשב בכך שהשבוע שלאחר מכן הוא חג החנוכה". בחנוכה דיוני המליאה אורכים רק שלוש שעות ביום ולכן הקואליציה החליטה כי לאור הימשכות הדיונים במליאה סביב אישור התקציב יש לאשרו לפני החג.

עוד מוסיף במכתבו ינון כי "רוב הוועדות סיימו את הפרקים שנותבו אליהן, אולם ועדת הכספים שחלק לא מבוטל מהצעת החוק הועבר אליה, לא סיימה את דיוניה והסיום אף לא נראה באופק, נוכח העובדה שהוועדה טרם החלה את דיוניה בנושא מס ריבוי נכסים ('מיסוי דירה שלישית') וכן בנושא מיסוי הקיבוצים. בנוסף, הוועדה לא מיצתה את דיוניה בנושא מיסוי פיצויי פיטורים, וגם לגבי פרקים אחרים שבהם התקיים דיון טרם התקיימה הצבעה".

היום הייתה אמורה ועדת הכספים להצביע על מספר סעיפים מחוק ההסדרים בהם הסדר התשלום לקופות החולים, חברות הארנק ונקודות זיכוי לבעלי הכשרה מקצועית. אולם מחלוקת בקואליציה בנוגע להתחשבנות שבין קופות החולים לבתי החולים, במהלכה איים יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן להעביר את ח"כ מיקי זהר מתפקידו כמרכז הקואליציה בוועדת הכספים, הביאה לביטול כל הדיונים בוועדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות