אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דסק"ש רכשה מניות שופרסל של ברונפמן ופישר ב-75 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

דסק"ש רכשה מניות שופרסל של ברונפמן ופישר ב-75 מיליון שקל

בעקבות המכירה ירדה ישראלום לאחזקה נמוכה מ-5% וכבר לא תיחשב בעלת עניין בחברה. דסק"ש עלתה לאחזקה של 60.7% בקמעונאית המזון הגדולה בישראל

13.12.2016, 08:56 | גיל קליאן

דסק"ש הודיעה היום (ג') כי הגדילה את חלקה במניות שופרסל באמצעות רכישת מניות ישראלום של מתיו בורנפמן ושולם פישר.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות המכירה ירדה ישראלום לאחזקה נמוכה מ-5% וכבר לא תיחשב בעלת עניין בחברה. דסק"ש עלתה לאחזקה של 60.7% בקמעונאית המזון הגדולה בישראל (עד כה החזיקה 58.2%), כאשר רכישת המניות התבצעה לפי מחיר של 14.1 שקלים למניה, ובהיקף כולל של 75 מיליון שקל.

מניית שופרסל סגרה אתמול את המסחר בתל אביב במחיר של 14.4 שקלים.

בקעבות רכישת המניות מידי ישראלום תרשום דסק"ש הפחתה של 45 מיליון שקל בהון המיוחס לבעלי המניות בדו"ח הכספי הקרוב שלה (הדו"ח של החברה לרבעון הרביעי של שנת 2016).

ברבעון השלישי צמחו מכירות הרשת ב-1.8% ביחס לרבעון המקביל והסתכמו ב־3.029 מיליארד שקל. המכירות בחנויות הזהות, המהוות מדד לנאמנות לקוחות, צמחו בשיעור חד יותר של 3.3%, בין היתר בשל עיתוי חגי תשרי שהמכירות לקראתם חלו השנה ברבעון השלישי וכן משינויים בהרכב סל הקניות. צמצום שטחי המסחר, אם באמצעות סגירת סניפים ואם בצמצום שטח חנויות שהמשיכו לפעול, במסגרת תוכנית ההתייעלות של הרשת, הובילה לזינוק של 5.8% במכירות למ"ר. הרווחיות התפעולית צמחה בשיעור חד ל־2.4% מהמכירות והסתכמה ב־74 מיליון שקל.

שופרסל, צילום: אוראל כהן שופרסל | צילום: אוראל כהן שופרסל, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות