אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום: ועדת הכספים תכריע האם הנדסאים וטכנאים יקבלו נקודת זיכוי במס צילום: אלכס קולומויסקי

היום: ועדת הכספים תכריע האם הנדסאים וטכנאים יקבלו נקודת זיכוי במס

מטרת הצעת החוק שמיועדת לעבור בחוק ההסדרים היא השוואת ההטבה ששוויה 2,616 שקל בשנה בין מי שעבר הכשרה בת 1,700 שעות לבעלי תואר אקדמי. בהתאחדות העבודה והמלאכה מבקשים גם להוסיף חצי נקודת זיכוי למי שעבר 700 שעות הכשרה, אך באוצר מתנגדים

13.12.2016, 11:54 | עמרי מילמן

ועדת הכספים צפויה לדון היום (ג') בהצעת החוק המעניקה נקודת זיכוי שלמה להנדסאים וטכנאים במסגרת הדיונים בחוק ההסדרים. עד היום אוכלוסיות אלה, שעשו הכשרה של 1,700 שעות, קיבלו חצי נקודת זכות בלבד והמהלך נועד להשוות את התנאים שלהם עם אלו של אקדמאים שנהנים מנקודת זכות לאחר סיום התואר שלהם. השווי של כל נקודת זיכוי במס הכנסה שווה 2,616 שקל בשנה והיא רלוונטית לעוד כ-4,500 אזרחים.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר ועדת הכספים, משה גפני, צפוי לעלות היום לדיון סעיף הקובע כי מי שעשה הכשרה של 700 שעות זכאי לחצי נקודת זיכוי. מי שלוחצים על הוספת האוכלוסיה החדשה הם התאחדות המלאכה והתעשייה שמנסים להוסיף להצעת החוק הנוכחית גם את מי שלומד חשמלאות ונגרות שלדבריהם מדובר במאות בודדות של אנשים כך שהדבר יעלה מיליונים בודדים לכל היותר. לטענת ההתאחדות המהלך יכול לעודד אנשים לעסוק בתחומים בהם יש מחסור היום בידיים עובדות כמו אלו שצויינו.

אלא שלטענת האוצר התיקון שמציעה התאחדות המלאכה והתעשייה מוסיף הטבה שתי אוכלוסיות חדשות שעלותה נעה בין 20 ל-25 מיליון שקל. לדברי האוצר, "בקשה זו ששונה באופן מהותי מהתיקון שמשווה את התנאים של כלל סוגי ההשכלה, ככל שמשך ההכשרה הוא מעל 1,700 שעות, מייצרת גם עלות תקציבית שעשויה להגיע לכ-200 מיליון שקל ויש לעסוק בה באופן עצמאי ולא אגב התיקון הנוכחי".

משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, צילום: אלכס קולומויסקי   משה גפני, יו"ר ועדת הכספים | צילום: אלכס קולומויסקי משה גפני, יו"ר ועדת הכספים, צילום: אלכס קולומויסקי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות