אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שיישרו קו עם הנאצים: ספרד רוצה להשיב את השעון המקומי שעה אחורה צילום: גטי אימג'ס

אחרי שיישרו קו עם הנאצים: ספרד רוצה להשיב את השעון המקומי שעה אחורה

הדיקטטור פרנקו שינה בשעתו את השעון כדי להתאים לגרמניה הנאצית, בעוד שאזור הזמן הנכון של המדינה הוא יחד עם בריטניה. כעת ישנה תמיכה חוצת מפלגות להחזירו למקור כדי לקצר את יום העבודה

13.12.2016, 14:04 | שירות כלכליסט

ממשלת ספרד תשקול ביטול החלטה של דיקטטור העבר, פרנסיסקו פרנקו, ותשיב את השעון המקומי שעה אחת אחורה. כך על פי שרת העבודה ביום שני.

אזור הזמן הנכון של ספרד הוא זמן גריניץ' – ביחד עם בריטניה ופורטוגל העומדים עימה על אותו מרידיאן במפת כדור הארץ.

אולם פרנקו הזיז את השעון המקומי בשעה קדימה כדי שהשעה בספרד תהיה זהה לזה שבגרמניה הנאצית בזמנו.

שרת העבודה פאטימה באנייז אמרה לפרלמנט הספרדי כי ברצונה ליישר קו עם שאר אירופה, בכל הנוגע לשעות העבודה. "אנו רוצים שיום העבודה שלנו יסתיים בשעה שש בערב. כדי לעשות זאת עלינו להגיע להסכם עם נציגי החברות והאיגודים המקצועיים", אמרה.

קראו עוד בכלכליסט

האי מיורקה בספרד. סובלים מההפחתה המלאכותית בשעות האור כיום, צילום: גטי אימג האי מיורקה בספרד. סובלים מההפחתה המלאכותית בשעות האור כיום | צילום: גטי אימג'ס האי מיורקה בספרד. סובלים מההפחתה המלאכותית בשעות האור כיום, צילום: גטי אימג

תומכי המהלך אמרו כי הדבר ישפר את הפרודוקטיביות החלשה של ספרד ויביא לאיזון טוב יותר בין חיי העבודה לחיים האישיים. בשל מיקומו הנוכחי של שעון ספרד, על הספרדים לעבוד שעות ארוכות יותר ולסיים את יום העבודה מאוחר יותר מאחיהם ביתר אירופה.

המפלגה העממית של ראש הממשלה מריאנו רוחוי ומפלגת ה"סיודדנוס" הקטנה יותר, הסכימו באוגוסט לרפורמה בשעון. המפלגה הסוציאליסטית, שהינה מפגלת האופוזיציה המובילה, גם כן תומכת במהלך ועל כן יש להניח כי הוא יעבור גם את הפרלמנט המפולג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות