אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיטנגו גייסה קרן חדשה של 175 מיליון דולר צילום: יורם רשף

פיטנגו גייסה קרן חדשה של 175 מיליון דולר

הקרן השביעית של פיטנגו תשקיע בחברות צעירות בשלבים מוקדמים ביותר ותתמקד בתחומי ה-IT ומדעי החיים. בזאת מגיע סך ההון המנוהל על ידה לשני מיליארד דולר

13.12.2016, 17:03 | מאיר אורבך

פיטנגו מודיעה היום על השקת הקרן השביעית שלה, פיטנגו ונצ'ר קפיטל 7 בהיקף של 175 מיליון דולר, המשקיעה בחברות צעירות בשלבים מוקדמים ביותר, כולל סיד.

הקרן פועלת לצד קרן הצמיחה הראשונה של פיטנגו המשקיעה בחברות בשלבים מתקדמים. במהלך זה פיטנגו משלימה גיוס בהיקף של 400 מיליון דולר בשתי הקרנות. עם השלמת הגיוס, סך ההון המנוהל של פיטנגו עולה על שני מיליארד דולר.

הקרן החדשה מתמקדת בהשקעה בתחומי ה-IT ומדעי החיים, בדגש על בינה מלאכותית, תחום הרפואה הדיגיטלית ו-IoT. רמי ברכה, אייל ניב ואיתי הראל מובילים בפיטנגו את ההשקעות בחברות צעירות.

השותפים בקרן פיטנגו, צילום: יורם רשף השותפים בקרן פיטנגו | צילום: יורם רשף השותפים בקרן פיטנגו, צילום: יורם רשף

רמי ברכה, שותף מנהל בפיטנגו: "ההשקה של פיטנגו ונצ'ר קפיטל 7 מהווה צעד נוסף במימוש אסטרטגיית ההשקעה החדשה שפיטנגו מובילה - עבודה בצוותי השקעה קטנים וממוקדים המשקיעים משתי קרנות מקבילות, קרן וונצ'ר וקרן צמיחה. פעילותן אחת לצד השנייה מאפשרת לנו את הגמישות הנחוצה להשקעות ראשוניות בשלבים מוקדמים ולהובלת סיבובי גיוס גדולים בחברות בשלבים מתקדמים".

ההשקעה הראשונה של פיטנגו ונצ'ר קפיטל 7 היא ב-Graphcore, חברה המפתחת ומייצרת יחידת עיבוד חכמה לתחום למידת המכונה. ההשקעה תתבצע כחלק מסיבוב של 32 מליון דולר ביחד עם קרנות הון סיכון נוספות - Bosch VC , Foundation Capital, Amadeus Capital Partners, זרוע ההשקעות של סמסונג וחברות טכנולוגיות מובילות נוספות.

כחלק מהחזון של פיטנגו להשקיע בדור הבא של הטכנולגיה העילית בישראל וביזמים יוצאי דופן כבר בשלב הסיד וקדם-סיד ובשיתוף הדוק עם משקיעים אסטרטגים, הקימה פיטנגו שתי פלטפורמות להשקעות סיד בתחומי ה-IoT והרפואה הדיגיטלית: MindUp, חממה בתמיכת המדען הראשי הפועלת בחיפה ומתמקדת בתחומי הביג דאטה וה-Predictive Analytics, טלרפואה, מחשוב ענן, חיישני ניטור לבישים ומושתלים, דיאגנוסטיקה מתקדמת, רפואה מותאמת אישית, מערכותIT לבתי חולים ואפליקציות וטכנולוגיות לשיפור וייעול תהליכים רפואיים. החממה הוקמה בשותפות עם ענקיות הטכנולוגיה מדטרוניק (מכשור רפואי) ו-IBM, מפתחת ווטסון, בית החולים רמב"ם וקרן ההשקעות הטכנולוגיות-חברתיות הראשונה בישראל - אימפקט-פירסט.

בנוסף הקימה פיטנגו פלטפורמת השקעות בשם Equity Partners i3 אשר תתמקד בתחומי ה-IoT ותציע ליזמים צעירים הנמצאים בשלבי פיתוח ראשונים השקעה בהיקף של כמיליון דולר, תמיכה והכוונה מקצועית המבוססת על ניסיון וידע השותפים וגישה ישירה למחקרים וניתוחים שנעשו מעולם היזמות והטכנולוגיות וליווי המוצר עד החדרתו לשוק הבינלאומי. I3 הוקמה בשותפות עם Qualcomm Ventures, תאגיד GE, קבוצת הענק הסינית,HNA אוניברסיטת תל אביב באמצעות חברת רמות (הזרוע העסקית של האוניברסיטה), מיקרוסופט ונצ'רס והקונצרן ההודי TATA.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות