אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכל אישי: ולאדי גור ארי עובד בחברת חשמל - "אדם עם מוגבלות שעובד רוכש זהות" צילום: זהר שחר

הכל אישי: ולאדי גור ארי עובד בחברת חשמל - "אדם עם מוגבלות שעובד רוכש זהות"

גור ארי: "אחרי שסיימתי את התואר הראשון חיפשתי עבודה במשך שנתיים וחצי. רגע השפל שלי היה כשהציעו לי עבודה ב-7 שקלים לשעה"

14.12.2016, 08:17 | גיל קליאן
מי אני? ולאדי גור ארי, בן 34, רווק מקריית ים.

מה המוגבלות שלך? "שיתוק מוחין עקב חוסר חמצן בלידה. מתנייד בכיסא גלגלים".

מה עושה? "עובד במחלקת קשרי ממשל ורגולציה בחברת חשמל. אחראי על כנסת, ממשלה ורשויות אחרות. אני בודק אם לחקיקה, תזכירים והצעות חוק פרטיות, יש השפעה על החברה. התפקיד שלי מאוד מגוון, עובד מול ארגונים חברתיים. אני אחד ממנהלי דף הפייסבוק 'סיכוי שווה', והשתתפתי בכתיבת החוק להעסקת אנשים עם מוגבלות במגזר הציבורי".

ולאדי גור ארי, צילום: זהר שחר ולאדי גור ארי | צילום: זהר שחר ולאדי גור ארי, צילום: זהר שחר

מה למדת? "יש לי תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה. סיימתי בממוצע 82. עוד מעט מסיים תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית".

חיפוש עבודה: "אחרי שסיימתי את התואר הראשון חיפשתי עבודה במשך שנתיים וחצי. בעצם עבדתי בלחפש עבודה. שלחתי קורות חיים, מעולם לא הסתרתי את המוגבלות שלי, ואנשים נרתעו מלקבל אותי. בראיון באחד ממשרדי הממשלה מישהו שאל אותי: 'אתה מבין שאתה לא יכול לעשות את העבודה הזאת?' אמרתי לא שאני לא מבין. את זה אני לא מבין. כי אני כן יכול. משרד עורך דין אחר שאל אותי אם אני יכול לבוא לעבוד. שאלתי אם המשרד נגיש, וטרקו לי את הטלפון. רגע השפל שלי היה כשהציעו לי עבודה ב־7 שקלים לשעה".

חברת חשמל: "עשיתי קורס של ביטוח לאומי והשתלבתי בחברת חשמל, בהתחלה בתפקיד מינהלתי, ברכש של ביטוח. אחרי שבעה חודשים שאלו אותי אם אני רוצה לעבור תפקיד, ומצאתי את עצמי בראיון אצל אורן הלמן. הוא עשה לי ראיון אמיתי שבחן ידע, ובגובה העיניים. פתאום בא המעסיק שלך ואומר לך כמה אתה יכול. ברגע שהוא לא רואה את המוגבלות שלי - גם אני לא רואה אותה".

למה חשוב לך לעבוד? "השילוב האמיתי קורה במקומות העבודה. אתה נמצא שם מרבית שעות היום, יש אינטראקציה, אתה מראה יכולות. אני מייצג את חברת החשמל בכנסת. מישהו שם לב שיש לי כיסא גלגלים? אני לא צריך לרוץ. אני צריך לדבר. אני איש מקצוע. בן אדם עם מוגבלות שיוצא לעבוד רוכש זהות".

על מוגבלות: "יש נכות ויש מוגבלות. ברגע שהחברה תתייחס לאנשים עם מוגבלות כחלק אינהרנטי ממנה, הקושי הפיזי יתגמד. אם קשה לי לעמוד אז יש פתרון. אבל אין תרופה נגד דעות קדומות ונגד הדרה. וזה החלק הקשה. כשמדירים אותך מהחברה, אתה מרגיש את המוגבלות ביתר שאת".

מה החלום שלך? "אני מניח שהחיים יזמנו לי עוד כמה הפתעות. אני רוצה להשפיע. לתרום ולשנות את פני החברה. המטרה היא באמת להשפיע ולתרום לאנשים עם מוגבלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות