אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית ת"א תצא במכרז להשכרת האנגר 1 בנמל יפו צילום: עמית גירון

עיריית ת"א תצא במכרז להשכרת האנגר 1 בנמל יפו

עיריית תל אביב והרשות לפיתוח כלכלי ת"א־יפו ישקיעו 100 מיליון שקל בשיפוץ נמל יפו, שעיקרם יופנו לשיפוץ ותכנון האנגרים 2 ו־3. בימים אלה פועלים בעירייה על תכנונ ההאנגרים ותמהיל השוכרים. האנגר 2 משמש בעיקר לאירועי תרבות ובשטחו פועלות שתי מסעדות

14.12.2016, 08:22 | אורנה יפת
עיריית תל אביב והרשות לפיתוח כלכלי ת"א־יפו ישקיעו 100 מיליון שקל בשיפוץ נמל יפו, שעיקרם יופנו לשיפוץ ותכנון האנגרים 2 ו־3. בימים אלה פועלים בעירייה על תכנונ ההאנגרים ותמהיל השוכרים. האנגר 2 משמש בעיקר לאירועי תרבות ובשטחו פועלות שתי מסעדות.

בשלב זה יצאה מינהלת הנמל במכרז על חלק מהאנגר 1 המשופץ על שטח של 550 מ"ר. המחסן עבר שיפוץ לפני חמש שנים, וחלק מהשטח הושכר לטובת שוק קולינרי שפעל עד ינואר 2015 ונסגר שנתיים וחצי לאחר מכו. המיזם לא צלח, והיזמת חברת מילגן ועיריית תל אביב הטיחו האשמות זו בזו לגבי סגיאת השוק.

לדברי מנכ"ל הרשות לפיתוח כלכלי עידו שמיר "המכרז על האנגר 1 אינו מוגבל בסוג העסק, אבל מכיוון שהתשתיות שם הן ברובן של עסקי הסעדה, אנחנו מניחים שאלו העסקים שיפתחו בו". לדבריו, השוק הקולינרי לא הצליח כי "היזמים במקום עשו תוכנית אגרסיבית שהשוכרים שלהם לא עמדו בה". שוכרי השוק הקולינרי ביפו שילמו שכר דירה גבוה של 1,000 שקל למ"ר. בעירייה מוסרים כי שכר הדירה הממוצע של בית עסק בנמל יפו נע בין 80 ל־140 שקל למ"ר.

מחסן האנגר 1, צילום: עמית גירון מחסן האנגר 1 | צילום: עמית גירון מחסן האנגר 1, צילום: עמית גירון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות