אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים מצ'פרים את אוברסיז והיא שוקלת לבטל גיוס האג"ח צילום: צביקה טישלר

בלעדי לכלכליסט

הבנקים מצ'פרים את אוברסיז והיא שוקלת לבטל גיוס האג"ח

חברת מסופי המטען שבשליטת קרן פימי, צים וגד זאבי, תכננה לגייס 100 מיליון שקל באג"ח עם הנפקתה בבורסת תל אביב. תנאי אשראי טובים שמציעים הבנקים צפויים להביא לביטול הגיוס. בשלב הציבורי של ההנפקה התקבלו ביקושים אפסיים

14.12.2016, 07:51 | גולן חזני

אוברסיז שוקלת לבטל את הנפקת האג"ח בהיקף של 100 מיליון שקל שתכננה לבצע בבורסת תל אביב. הסיבה היא תנאים טובים שמעניקים לה הבנקים בקבלת אשראי. כך נודע ל"כלכליסט". הנפקת האג"ח היתה צפויה להיות חלק ממהלך של הצעת מכר של מניות חברת מסופי המטען והמחסנים והפיכתה לחברה ציבורית. 

קראו עוד בכלכליסט

דשדוש בשלב הציבורי

אוברסיז פועלת בימים האחרונים להשלמת הנפקתה. הביקושים הגבוהים של 355 מיליון שקל במכרז המוסדי להנפקת אוברסיז, היו רחוקים מלאפיין את השלב הציבורי בהצעת המכר של קרן פימי, צים וגד זאבי בבורסה בת"א. במכרז הציבורי הגיעו ביקושים של 6 מיליון שקל בלבד, מה שהביא להגדלה מזערית של היקף המכר מ־176 מיליון שקל ל־182 מיליון שקל. המשמעות היא שהציבור מעדיף להמתין לתחילת המסחר במניה בבורסה ולנסות לבצע את הרכישה שם.

הגופים המוסדיים קיבלו עמלת התחייבות מוקדמת של 2.5% במכרז המוסדי, מה שהביא את המתעניינים בהנפקה לרכוש בשלב זה. את ההנפקה הוביל דיסקונט חיתום בראשותו של צחי סולטן. דיסקונט שוקי הון מנוהל על ידי הילה חימי.

הנפקת אוברסיז היא ההנפקה הראשונית (IPO) השלישית השנה בבורסה, בנוסף להנפקת מגוריט ווונטיז. זאת, ברקע לירידה המתמשכת במספר החברות הנסחרות בבורסה, והחלטתן של חברות רבות להימחק מהמסחר בתל אביב. אוברסיז תתחיל להיסחר בתל אביב בשבוע הבא לפי שווי של 400 מיליון שקל. קרן פימי, בניהולו של ישי דוידי, מכרה בהנפקה מניות בהיקף של 91 מיליון שקל, ואילו גד זאבי וחברת צים מכרו מחצית מהסכום כל אחד. פימי רכשה את השליטה באוברסיז באפריל 2013 תמורת 107 מיליון שקל, וטרם ההנפקה החזיקה ב־50.01% מהון המניות המונפק של החברה, כשזאבי וצים מתחלקים בצורה שווה ביתר.

אוברסיז עוסקת בניהול ותפעול של מסופי מטענים ומכולות בפיקוח המכס, מחסני ערובה ומחסנים חופשיים, ומספקת שירותים לוגיסטיים כוללים במתקניה, המשתרעים על שטח של 500 אלף מ"ר. עיקרו בעורף נמלי אשדוד וחיפה. בנוסף מפעילה החברה מסוף קירור ומחסני ערובה בנתב"ג. לצד פעילותה בישראל, מפתחת החברה כיום פעילות בגאנה, אפריקה.

ישי דוידי מייסד ומנהל קרן פימי , צילום: צביקה טישלר ישי דוידי מייסד ומנהל קרן פימי | צילום: צביקה טישלר ישי דוידי מייסד ומנהל קרן פימי , צילום: צביקה טישלר

הנפקה נוספת בקנה

פימי צפויה להביא בימים הקרובים לבורסה חברה נוספת, פארם־אפ. בהליך של הצעת מכר צפויה פימי למכור 50% ממניות פארם־אפ, החברה המובילה בישראל בלוגיסטיקה לתחום הבריאות לפי שווי 400–500 מיליון שקל.

פארם־אפ, מוחזקת בידי פימי (49.99%) ובידי קבוצה של היזם והמייסד, אליעזר פוזיס ושאול קוברינסקי, היו"ר הפעיל של החברה. פימי השקיעה בפארם־אפ בנובמבר 2013 כשרכשה את מניותיה תמורת 24 מיליון דולר. מחזור המכירות של פארם־אפ ב־2015 מוערך ב־3 מיליארד שקל, והרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) שלה הוא 60 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות