אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפעיל "האמיתי" של sdarot.tv: "ברגע שיגיעו אלי אשב בכלא, אבל המשטרה רחוקה" צילום: רויטרס

המפעיל "האמיתי" של sdarot.tv: "ברגע שיגיעו אלי אשב בכלא, אבל המשטרה רחוקה"

התפתחות מסתורית בפרשת חסימתו של אתר הסטרימינג הפיראטי: לדברי גורם שביקש לשמור על אנונימיות הוא - ולא האדם שזוהה בפסק הדין כמיכאל בן עמי - המפעיל האמיתי של האתר: "האתר פועל בחו"ל, נמשיך להפעיל אותו. החוק לא תקף לגבינו". האתר פועל כעת תחת דומיין חדש

13.12.2016, 20:41 | עומר כביר

התפתחות מסתורית בפרשת חסימתו של אתר הסטרימינג הפיראטי sdarot.tv: לאחר שביום ראשון השבוע הורה בית המשפט המחוזי בתל אביב למפעיל האתר, שזוהה בפסק הדין כמיכאל בן-עמי, להפסיק את פעילותו, אמר ל"כלכליסט" אדם שביקש לשמור על אנונימיות כי בן עמי איננו המפעיל האמיתי של האתר, אלא הוא עצמו.

בשיחה, שהתנהלה בדואר האלקטרוני, טען האדם שהזדהה כמפעיל האתר: "מאחר ולא הייתי נוכח בבית משפט אז לא אוכל להביע דעה באופן מלא ולתת את דעתי בצורה נרחבת... הבנתי שיש פסק דין של חסימה נגד האתר, בדיוק באותו מצב שבו היינו לפני כשנה או שנתיים, אין הבדל. האתר ימשיך מאחר ואנו חיים בדמוקרטיה בה יש גם זכויות של חופש הביטוי ולא ניתן יד למונופולים השונים לעשוק את אזרחי מדינת ישראל. האתר לא מופעל מישראל ולכן החוק גם לא תקף עליו ועל מפעיליו".

האתר שפועל כעת תחת כתובת חדשה, צילום: צילום מסך האתר שפועל כעת תחת כתובת חדשה | צילום: צילום מסך האתר שפועל כעת תחת כתובת חדשה, צילום: צילום מסך

על השאלה מה הקשר למיכאל בן-עמי, שזוהה בפסק הדין כמפעיל האתר, הוא כתב: "הוא עזר לנו בתחילת הדרך בשרתים והוא מסר את גרסתו בבית המשפט. לא מדובר במפעיל של האתר, למרות שמשום מה כולם יצאו בהצהרות למיניהן".

 

לדברי האדם הטוען כי הוא "מפעיל האתר", "האתר מיצג אידיאולוגיה ואנו תומכים באנשים משכבות האוכלוסיה החלשות יותר. אנו מספקים מנויים חינם לחולי סרטן ולחולי ניוון שרירים וגם למקרים חריגים אחרים, כמובן. אנו מצפים מיס, הוט ואחרים לקחת קצת דוגמה אישית מאתנו ועל הדרך גם להשוות את המחירים שהם גובים עבור חבילות הצפייה שלהם כמו באירופה או בארה"ב".

בתגובה לשאלה האם בכוונתו לשלם את הקנס או לרצות עונש מאסר במידה ולא ישלם, כתב מפעיל האתר "איך נשלם את הקנס אם לא הוכח מי עומד מאחורי האתר?! ברגע שכן יגיעו אליי או לשאר הבעלים שאתי אז קרוב לודאי שנשב בכלא. אבל הם עדיין הם רחוקים מאיתנו".

במסגרת פסק הדין שניתן נגד האתר שלשום קבע השופט מגן אלטוביה כי על מפעילו להעביר את כתובת האתר לבעלות התובעות ולעצור הפצת קבצים פיראטיים בכל דרך שהיא. במידה שלא ייענה מפעיל האתר לצו, הוא יחויב בתשלום של אלף שקל או יומיים מאסר על כח יום שבו האתר עדיין פעיל וזמין.

לא ניתן היה להשיג את תגובתו של האיש שזוהה בפסק הדין כמיכאל בן-עמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות