אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הון אנושי: קבוצת תמיכה צילום: אוראל כהן

הון אנושי: קבוצת תמיכה

לב לבייב, דודי ויסמן ויאיר סרוסי בערב שכולו חיבוק לאלפיונאים שלא היתה להם שנה משהו

15.12.2016, 08:13 | ארי ליבסקר
"עוד כמה שנים כולנו נלך מהעולם", אמר פיני כהן מעל הבמה, "ומה שחשוב הוא החותם שנשאיר אחרי שנלך". האמירה המורבידו־אופטימית הזאת התאימה במדויק לאירוע: ערב גאלה שנתי של ידידי בית החולים בילינסון שנערך במלון הילטון, והתכנסו אליו הפעם לא מעט מנהלים ואנשי עסקים שידעו כישלונות בשנה החולפת.

לפרקים זה נראה קצת כמו קבוצת תמיכה של האלפיון. כשיאיר סרוסי הגיע, הוא התקבל בחיבוק חם ובתשואות. יו"ר בנק הפועלים אולי נאלץ לפרוש באחרונה מתפקידו בשל אי דיווח על תלונה בעניין הטרדה מינית נגד מנכ"ל הבנק ציון קינן, אבל כאן אינספור אנשים ניגשו אליו ביוזמתם לחיבוק. במיליה מרעיפים אהבה ומקבלים כל אחד כפי שהוא, משל היו הִיפים בוודסטוק. לאיש לא משנה כאן מה עשית או נמנעת מלעשות. אדם הוא אדם. עמוס לוזון חיבק את סרוסי, קבע איתו פגישה ואמר לי "סרוסי הוא איש נפלא. אני לא מבין מה רוצים ממנו, הוא פעל כמו שצריך".

מימין לב לבייב, פיני כהן וערן הלפרן, צילום: אוראל כהן מימין לב לבייב, פיני כהן וערן הלפרן | צילום: אוראל כהן מימין לב לבייב, פיני כהן וערן הלפרן, צילום: אוראל כהן

כוכב הערב היה פיני כהן, יו"ר אגודת הידידים, שקיבל ממנכ"ל בית החולים ערן הלפרן אות יקיר המרכז הרפואי. לכבודו של כהן הגיע באופן נדיר לאירוע לב לבייב, גיבור טרגי נוסף של העת האחרונה. כהן היה מנכ"ל אפריקה ישראל של לבייב בימי הזוהר שלה, אבל כיום חובותיה של אפריקה לבעלי האג"ח גבוהים מ־3 מיליארד שקל, והיא בעיצומם של מגעים להסדר חוב נוסף. שאלתי את לבייב מה בכוונתו לעשות עם כל החובות שלו, והוא ענה: "בניגוד לכל האחרים, אני היחיד שנתתי כסף מהכיס שלי, ושעדיין מציע לתת כסף מהכיס. בעזרת השם הכל ייפתר. סומכים על אלוהים בעניין הזה". אמרתי לו שנראה לי שבעלי האג"ח פחות בעניין של אלוהים ויותר בעניין של מזומן.

הוא אמר: "היי, באנו לתת כבוד לפיני, לא לדבר על כסף". כהן עצמו הודה לבוס הישן: "זה לא מובן מאליו שבעל שליטה יבוא לתת כבוד למנכ"ל שלו לשעבר, זה אומר הרבה".

דנה עזריאלי, צילום: אוראל כהן דנה עזריאלי | צילום: אוראל כהן דנה עזריאלי, צילום: אוראל כהן

לבייב התיישב לשולחן לצדם של סרוסי ושל דודי ויסמן, כיום בעליה של סונול, אבל עד לא מזמן שותף לבעלות ברשת מגה שקרסה. שאלתי את ויסמן אם הוא חושב שיצליח בסונול יותר מבעסקיו הקודמים. "מה זאת אומרת?" ענה ויסמן, "אני בעסקי הדלק מאז ומעולם. זה לא חדש לי. ברור שאצליח בגדול", אמר לי בביטחון אופייני.

בשלב הזה הצטרף רני רהב, שבעבר היה היחצ”ן של קבוצת אפריקה ישראל. “מה נשמע? איזו הפתעה! לא ידעתי שאתה פה! אתה נראה מצוין, ממש רזית, אתה נראה מאושר”, ריהב רהב ללבייב. זה גרם לי לחשוב שאילו מישהו היה עומד מול הטייקונים ואומר להם את האמת בפרצוף, אולי מצבם היה טוב יותר היום.

יאיר סרוסי, צילום: אוראל כהן יאיר סרוסי | צילום: אוראל כהן יאיר סרוסי, צילום: אוראל כהן

עברתי לדבר עם כאלה שלא התרסקו באחרונה. בפואיה פגשתי את דוד פורר, בעלי ניאופרם, ששוחח עם דנה עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי - ומהר מאוד צץ גם כאן טייקון שנפל. "דיברתי איתה על הרכישה של כלכלית ירושלים, שהיתה שייכת בעבר לאליעזר פישמן", אמר לי פורר, "שאלתי אותה אם עשיתי עסקה טובה, אני הרי לא מתעסק בנדל"ן, והיא נתנה לי את ברכת הדרך". זרמתי עם עניין הטייקונים הנופלים ושאלתי מה הוא חושב על גזר הדין של נוחי דנקנר. "אני פשוט מרחם עליו, מה אומרים במצב כזה?" אמר פורר. גם אתה היית מהחברים שעזרו לו בהנפקה שהפילה אותו? "לא, הוא פשוט לא פנה אליי. וגם אילו היה פונה, לא הייתי משקיע".

באירוע עצמו גויסו כ־12 מיליון שקל, וגם הקרינו סרט מרגש על השתלת איברים, תחום שבית חולים בילינסון מוביל בו בארץ ונמנה עם המובילים בו בעולם. כמו שאמר כהן, "עוד כמה שנים כולנו נלך מהעולם"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות