אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמן  אלדובי בדרך לבורסה לפי שווי של 141 מיליון שקל - כולל המזומן בקופה צילום: יח"צ

הלמן אלדובי בדרך לבורסה לפי שווי של 141 מיליון שקל - כולל המזומן בקופה

בית ההשקעות יקבל בתמורה 71% מניות מהחברה הציבורית ועוד 7 מיליון שקל. מנכ"ל הלמן אלדובי רמי דרור: "המיזוג יאפשר פיתוח ערוצי הפצה ופיתוח תחומים נוספים"

14.12.2016, 13:27 | רחלי בינדמן

בזמן שמיטב-דש בדרך לצאת מהמסחר בבורסה בת"א על רקע רכישתה על ידי קבוצת XIO, בית ההשקעות הלמן אלדובי פועל בדיוק בכיוון ההפוך: בית ההשקעות וחברת סוהו נדל"ן הבורסאית, בשליטת ערן מיטל וחנן אסיאג, הודיעו הבוקר על חתימת הסכם להעברת פעילות בית ההשקעות אל תוך סוהו נדל"ן הציבורית.  

קראו עוד בכלכליסט

בית ההשקעות מנהל כיום נכסים בהיקף כולל של כ-14 מיליארד שקל וכ-200 אלף לקוחות. סוהו נסחרת בשווי של 39.5 מיליון שקל. על פי ההסכם, לאחר העברת הפעילות אל תוכה של סוהו ישונה שמה ל"הלמן-אלדובי בית השקעות״. לא יחול שינוי בבעלי התפקידים בבית ההשקעות: אורי אלדובי יו״ר הדירקטוריון הנוכחי של הלמן אלדובי יכהן כיו"ר החברה הציבורית ורמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הנוכחי, יכהן כמנכ"ל החברה הציבורית.

בתמורה להעברת פעילות בית ההשקעות (הכוללת את פעילות הגמל והפנסיה, סוכנויות הביטוח, חברת ניהול התיקים, ופעילות בתחום קרנות ההשקעה) יוקצו לקבוצת הלמן-אלדובי פיננסים (ובעלי מניותיה) כ-71% ממניות חברת סוהו הציבורית, וכן תשולם לבעלי המניות  תמורה כספית נוספת של 7 מליון שקל.

לאחר השלמת המיזוג יחזיק הציבור בכ- 29% מהחברה הממוזגת. יחס ההחזקות משקף לפעילות בית ההשקעות, בעיקרה פעילות גמל, שווי של 141 מיליון שקל (כ-100 מיליון מתוכם מהווה השווי של פעילות הגמל) - כולל המזומן בקופה. ה-EBITDA של חברת הגמל עמד בשנת 2015 על 22 מיליון שקל ואם לוקחים בחשבון חוב נטו לחברת הגמל של 70 מיליון שקל, מכפיל העסקה עומד על 7.7, מעט זול יותר מזה שבו נסגרה עסקת מיטב-דש (מכפיל של 8.2 על ה-EBITDA). המחיר שלפיו תומחרה העסקה מבוסס על הערכת שווי שביצע רו"ח אמיר ברנע, שתפורסם בימים הקרובים.

עבור הלמן אלדובי שממילא הפך לגוף מדווח לאחר שגייס חוב לחברת הגמל שלו, המעבר להיות ציבורי במובן הדיווח לא משמעותי. מנגד הוא מקבל כאן פלטפורמה סחירה, עם פוטנציאל לביצוע רכישות ולכניסה לתחומים חדשים.

העסקה כפופה עדיין לאישורים רגולטורים וכמובן לאישור בעלי מניות המיעוט של סוהו נדל"ן הציבורית, שיצטרכו לבדוק אם המחיר שבו תרכוש סוהו את פעילות בית ההשקעות הוא כלכלי עבורם.

רמי דרור, מנכ"ל בית ההשקעות הלמן-אלדובי, אמר לאחר פרסום העסקה: "הפיכת בית ההשקעות לציבורי הינה נדבך חשוב נוסף באסטרטגיית הצמיחה שלנו ומהווה את אחד היעדים המרכזיים שהצבנו לעצמנו. המיזוג יאפשר לבית ההשקעות לממש את האסטרטגיה של גידול בתזרים וברווחיות באמצעות צמיחה אורגנית וחיצונית ובכלל זה פיתוח ערוצי הפצה, פיתוח תחומי פעילות נוספים, העמקת הפעילות מול הלקוחות ועוד".

ערן מיטל, בעל שליטה בסוהו נדל"ן: "אנו רואים בהלמן-אלדובי שותף מרכזי כשביחד נוכל לצמוח בשוק ההון המקומי והבינלאומי. יצרנו עסקה מצויינת לבעלי המניות ואין לי ספק שהחברה המשותפת תדע לייצר ערך מוסף משמעותי למשקיעים ולבעלי המניות שלה".

את הלמן-אלדובי יצגו בעסקה עוה"ד תימור בלן ויאיר שילוני ממשרד גורניצקי ושות' . את הוועדה הבלתי תלויה מטעם סוהו נדל"ן יצג משרד עוה"ד אגמון רוזנברג ושות'. את סוהו נדל"ן יצגו בעסקה עוה"ד ארז רוזנבוך, הדס רבי ומיכל פרידלנדר ממשרד ארז רוזנבוך ושות'.

משמאל: אורי אלדובי ורמי דרור, יו"ר ומנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי, צילום: יח"צ משמאל: אורי אלדובי ורמי דרור, יו"ר ומנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי | צילום: יח"צ משמאל: אורי אלדובי ורמי דרור, יו"ר ומנכ"ל בית ההשקעות הלמן אלדובי, צילום: יח"צ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות