אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כ-150 עובדי המרכז הרפואי זיו נקלטו כעובדי מדינה צילום: אפי שריר

כ-150 עובדי המרכז הרפואי זיו נקלטו כעובדי מדינה

מדובר בעובדים בתחום הניקיון ועובדי קרן מחקרים במקצועות הפרא-רפואיים שהועברו להעסקה ישירה. מהלך זה מהווה חלק מהתוכנית לקליטת כ-10,000 עובדי קבלן, עליה חתמה ההסתדרות עם שר האוצר ביולי 2015

14.12.2016, 14:49 | אסנת ניר
כ-150 עובדים במרכז הרפואי זיו בצפת, בהם עובדי קבלן בתחום הניקיון ועובדי קרן מחקרים במקצועות הפרא-רפואיים, הועברו היום (ד') להעסקה ישירה ונקלטו כעובדי מדינה.

מהלך זה מהווה חלק מהתוכנית הכללית לקליטת כ-10,000 עובדי קבלן, עליה חתם יו"ר ההסתדרות עם שר האוצר, משה כחלון, ביולי 2015, שמטרתה לקלוט כעשרת אלפים עובדי קבלן במגזר הציבורי, בעיקר בתחומי הבריאות, ולהפכם לעובדים מן המניין.

קראו עוד בכלכליסט

בית חולים זיו בצפת, צילום: אפי שריר בית חולים זיו בצפת | צילום: אפי שריר בית חולים זיו בצפת, צילום: אפי שריר

מהלכים דומים התרחשו בחודשים האחרונים בבבתי החולים איכילוב, שערי צדק, הלל יפה, רמב"ם, אסף הרופא וכללית

"היום בצפת אנו ממשיכים להניע את גלגלי המהפיכה החברתית ועוזרים לצמצם את הפערים במדינת ישראל", כך אמר יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בטקס שנערך הבוקר בזיו. "בצילם של דפוסי העסקה פוגעניים צמחו כאן עיוותים שמכרסמים בשוויון בין המרכז לבין הפריפריה, בייחוד בתחום רגיש כמו הרפואה הציבורית. צמצום תופעת עובדי הקבלן זה לא רק המהלך המוסרי המתבקש, אלא צעד חשוב לתיקון עוול היסטורי".

שר האוצר כחלון הוסיף כי: "התופעה הזאת שנקראת עובדי קבלן היא לא גזירת גורל. למדינת ישראל יש כלכלה מספיק חזקה בכדי לקלוט אלפי עובדי קבלן ויותר מזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות