אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זריקת מזומנים לא צפויה של 70 מיליון שקל לשלמה אליהו במגדל צילום: עמית שעל

זריקת מזומנים לא צפויה של 70 מיליון שקל לשלמה אליהו במגדל

מגדל שוקי הון, חברה בת של מגדל אחזקות, פנתה לבית המשפט לאשר לה הפחתת הון. אם תאושר תשחרר ההפחתה למגדל 100 מיליון שקל שאותם תוכל לחלק כדיבידנד

14.12.2016, 17:03 | רחלי בינדמן

בשורות טובות לשלמה אליהו - בית ההשקעות מגדל שוקי הון שבניהולו של יוסי בן ברוך פנה השבוע לבית המשפט בבקשה כי יאשר לו לבצע הפחתת הון של 100 מיליון שקל. מדובר בסכום שמגדל אחזקות, חברת האם שלו, ריתקה לטובת חבר הבורסה של מגדל שוקי הון.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שנה מכרה מגדל שוקי הון את חבר הבורסה שלה לבית ההשקעות אי.בי.אי. אחרי המכירה - התבטל הצורך בריתוק ההון. לאחר אישור בית המשפט להפחתת ההון שריתקה מגדל אחזקות לטובת מגדל שוקי הון, תוכל מגדל אחזקות, בה מחזיק אליהו 70% מהמניות, לחלק את הסכום הזה כדיבידנד.

בחודשים האחרונים מקיים אליהו מו"מ עם הבנקים בראשות בנק לאומי לפריסת חוב של כ-1.4 מיליארד שקל, שעיקרו שימש לרכישת השליטה במגדל לפני 4 שנים. הסיבה לצורך בפריסה מחדש היא מצוקת נזילות שממנה סובל אליהו על רקע הקשחת תנאי חלוקת הדיבידנד בחברות הביטוח מצידה של המפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

סלינגר עצהרה את הדיבידנדים כחלק מהערכות לדרישות ההון המחמירות, הסולבנסי 2, שיחולו על חברות הביטוח. אליהו לא מעוניין למכור חלק ממניות מגדל ולגייס כך נזילות מכיוון שהוא סבור כי מחיר השוק שלהן לא משקף את שוויין האמיתי. הוא ניהל באחרונה מו"מ למכירת אחזקותיו בגן העיר אך זה לא יצא אל הפועל. במקביל פועל אליהו למכירת אחזקותיו בבנק איגוד. כעת הוא עשוי לקבל זריקת מזומנים ממקור מפתיע – בית ההשקעות מגדל שוקי הון שהוא בעצם חברה אחות של מגדל ביטוח.

לאחרונה התפטר בנו של אליהו, עופר אליהו, מתפקידו כיו"ר איגוד חברות הביטוח. זאת, לאחר שהאיגוד קיבל החלטה בניגוד לדעתו שלא להגיש בג"ץ כנגד המפקחת על החלטתה להקשיח את תנאי חלוקת הדיבידנד.

שלמה אליהו, צילום: עמית שעל שלמה אליהו | צילום: עמית שעל שלמה אליהו, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות