אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי עמק הסיליקון נפגשו הערב עם טראמפ וביקשו ממנו לקלוט עוד מהגרים צילום: איי אף פי

בכירי עמק הסיליקון נפגשו הערב עם טראמפ וביקשו ממנו לקלוט עוד מהגרים

אחרי שהשתלח בהם בקמפיין, נפגשו הבוסים של תעשיית הטכנולוגיה עם נשיא ארה"ב הנבחר בטראמפ טאואר בניו יורק. בפגישה השתתפה גם מנכ"לית י.ב.מ ג'יני רומטי, שמייעצת לטראמפ והודיעה שהחברה תיצור 25 אלף משרות חדשות בארה"ב

14.12.2016, 23:54 | שירות כלכליסט

כמה מהאישים הבכירים ביותר בתעשיית הטכנולוגיה האמריקאית נפגשו הערב עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בדירתו בניו יורק. במוקד הפגישה עמדו תוכניותיו של טראמפ לוויסות ההגירה לארה"ב, וליצירת משרות בתחומה. בין הבכירים שהגיעו לפגישה ניתן למנות את מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס, מנכ"ל ויו"ר אלפאבית (החברה־האם של גוגל) לארי פייג' ואריק שמידט, מנכ"ל אפל טים קוק, מנכ"לית אורקל צפרא כץ וסמנכ"ל התפעול של פייסבוק שריל סנדברג.

  , צילום: איי אף פי צילום: איי אף פי   , צילום: איי אף פי

בכירה אחרת שהגיעה לפגישה היא מנכ"לית י.ב.מ ג'יני רומטי, שחברה בצוות יועצי המדיניות הכלכלית של טראמפ הודיעה אתמול כי החברה מתכוונת ליצור 25 אלף משרות חדשות בתחומי ארה"ב. י.ב.מ מעסיקה 378 אלף עובדים ברחבי העולם, ולא מדווחת על פיזורם בין המדינות. אבל, דו"חות שהיא הגישה לרשות ני"ע האמריקאית מעידים כי מספר העובדים שלה בארה"ב היה במגמת ירידה ב־5 השנים האחרונות. היום התברר כי גם מנכ"ל ומייסד יצרנית המכוניות החשמליות טסלה אלון מאסק והמנכ"ל המשותף של אובר טראוויס קלאניק הצטרפו לצוות הייעוץ הכלכלי של טראמפ.

בניגוד לרומטי, רוב המנהלים הבכירים בעמק הסיליקון לא תמכו בטראמפ במהלך קמפיין הבחירות, והוא, מצידו, השתלח בהם. אחת מהטענות שהעלה הייתה שהעובדה שמנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג עודד את הממשל להנפיק יותר ויזות מיוחדות שמוענקות לאנשי מקצוע מומחים איימה על משרות של נשים ומיעוטים בעמק הסיליקון. מנגד, היועץ האסטרטגי הבכיר של טראמפ סטיב באנון טען שלמהגרים מאסיה יש יותר מדי כוח בעמק הסיליקון.

עניין אחר שבו ניגח טראמפ את תעשיית הטכנולוגיה האמריקאית הוא ניתוב ההכנסות אל מחוץ לגבולות ארה"ב כדי להתחמק מתשלום מס. למרות ההתקפות, מייסד מיקרוסופט ביל גייטס התבטא השבוע בזכותו של טראמפ, ואמר כי "יש לו הזדמנות לכונן את מעמדה של אמריקה באמצעות חדשנות". בראיון לערוץ הטלוויזיה CNBC אמר גייטס טראמפ יכול לעשות זאת "באותה דרך שבה הנשיא ג'ון קנדי דיבר על תוכנית החלל וגרר את כל ארה"ב להתעניין בנושא". גייטס ציין גם שלאחרונה הוא שוחח בטלפון עם טראמפ על החשיבות שבחדשנות. "כמובן שכל הקריירה שלי נבנתה סביב זה, והוא התעניין והקשיב. אני בטוח שננהל עוד שיחות", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות