אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשש מהפרת הדין הבינלאומי ביהודה ושומרון מעכב את הסיכום על קרן הארנונה צילום: אלכס קולומויסקי

חשש מהפרת הדין הבינלאומי ביהודה ושומרון מעכב את הסיכום על קרן הארנונה

ועדת הכספים כבר אישרה באופן עקרוני את ההצעה להקים קרן שתחלק מחדש את כספי הארנונה בין הרשויות המקומיות, אבל אז טענו באופוזיציה כי עצם תשלום של ארנונה ממשלתית ליישובי יהודה ושומרון מהווה למעשה סיפוח של השטח

14.12.2016, 22:49 | עמרי מילמן

משבר של הרגע האחרון מונע סיכום בוועדת הכספים על הקרן שאמורה לחלק מחדש, ובאופן שוויוני, את כספי הארנונה בין הרשויות המקומיות בישראל.

לאחר שההצעה להקמת הקרן, שהיקפה עומד על כ-500 מיליון שקל, אושרה באופן עקרוני בוועדת הכספים - ובטרם נרשם נוסח רשמי של החקיקה - הוגשו עליה הסתייגויות של חברי הכנסת מהאופוזיציה. האחרונים הצליחו להעלות את החשש, לפיו הקרן תגרום להפרה חמורה של הדין הבינלאומי ביהודה ושומרון.

יו"ר ועדת הכספים משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי   יו"ר ועדת הכספים משה גפני | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר ועדת הכספים משה גפני, צילום: אלכס קולומויסקי

לטענת חברי האופוזיציה, עצם תשלום של ארנונה ממשלתית ליישובי יהודה ושומרון, שנחשבים על פי הדין הבינלאומי לשטחים כבושים, מהווה למעשה סיפוח של השטחים, אפילו יותר מחוק ההסדרה שמקודם בימים אלו ומכשיר בתים על קרקעות פרטיות ביהודה ושומרון. נכון להיום, משרדי הממשלה לא משלמים ארנונה לישובים ביהודה בשומרון, בדיוק מסיבה זו.

כעת היועצים המשפטיים של הכנסת בוחנים אם הצעה שאושרה בוועדת הכספים מהווה הפרה של הדין הבינלאומי ועוקפת את חוק ההסדרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות