אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני ההכרעה המשפטית במכרז של הרכבת הקלה: נת"ע חושפת את הקרונות שייסעו בת"א

לפני ההכרעה המשפטית במכרז של הרכבת הקלה: נת"ע חושפת את הקרונות שייסעו בת"א

אף שבית המשפט טרם הכריע באופן סופי בעניין זכייתה של CNR הסינית במכרז הקרונות של הרכבת הקלה, פרסמה היום נת"ע הדמיות של הקרונות. כך זה נראה מבפנים

14.12.2016, 23:31 | ליאור גוטמן

בתחילת שבוע הבא אמור בית המשפט העליון להכריע בערעור של אלסטום הצרפתית בעניין מכרז הקרונות של הרכבת הקלה. כזכור, מכרז זה  נקבע בסוף 2015 וחרף דו"ח ביקורת נוקב שהוכן - ונגנז - על ידי משרד האוצר על ניהול המכרז שלכאורה היה לא תקין.

 מי שזכתה במכרז העצום (1.5 מיליארד שקל) היא CNR הסינית. אלסטום שהפסידה בו עתרה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לבטל אותו, הפסידה בעתירה, וערערה על הפסיקה לביהמ"ש העליון.

הדמייה של קרונות הרכבת הקלה הדמייה של קרונות הרכבת הקלה הדמייה של קרונות הרכבת הקלה

חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע), שאחראית על הפרויקט, פרסמה הדמיות של הקרונות שיסעו בתל אביב, בהנחה שביהמ"ש העליון לא יקבל את הערעור של אלסטום.

לפי נת"ע, הקרונות החדשים יופעלו בכוח חשמל במערך של זוגות, וכל קרון יכיל 450 איש (בדומה לקרונות ברכבת בירושלים) עם מסכי מידע ושירות WI FI. על פי תוכנית העבודה הרב-שנתית לייצור הקרונות, בעוד פחות משנה חלק מהקרונות יגיעו לבדיקות בישראל.

עוד מחדדת נת"ע כי הקו האדום של הרכבת הקלה יופעל באוקטובר 2021. במקביל מקדמים בנת"ע את תכנון הקו הסגול והקו הירוק במטרה להפעיל אותם בשנת 2024.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות