אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יאהו: האקרים גנבו פרטים חסויים של למעלה ממיליארד משתמשים צילום: בלומברג

יאהו: האקרים גנבו פרטים חסויים של למעלה ממיליארד משתמשים

החברה הודיעה הלילה כי הפריצה למחשבי החברה בוצעה בשנת 2013 וכי במהלכה נגנבו נתונים הכוללים שמות, כתובות מייל, מספרי טלפון ותאריכי לידה של משתמשים. בחודש ספטמבר האחרון הודיעה יאהו על פריצה קודמת במהלכה נגנבו פרטיהם של 500 מיליון משתמשים

15.12.2016, 00:49 | כלכליסט

חברת יאהו הודיעה הלילה (ד') כי זיהתה פריצה למערכת המחשבים שלה שבוצעה באוגוסט 2013 ואשר במהלכה גנבו האקרים לא מזוהים פרטים חסויים של למעלה ממיליארד משתמשים.

החברה אמרה בהודעתה כי הפריצה שזוהתה כעת נפרדת מהפריצה הקודמת למחשבי החברה שבוצעה ב-2014 ואשר נחשפה בספטמבר האחרון ואשר במהלכה נגנבו פרטיהם של 500 מיליון משתמשים. החברה אמרה בהודעתה כי היא הצליחה לקשור חלק מפעילות ההאקרים לאותו גורם שנתמך בידי מדינה זרה ואשר מעריכים כי הוא האחראי גם לפריצה הקודמת שנחשפה בספטמבר השנה.

יאהו אשר אמורה להירכש בידי חברת ורייזון תמורת 4.8 מיליארד דולר אמרה כי הפרטים שנחשפו כוללים שמות של משתמשים, כתובות מייל, מספרי טלפון, תאריכי לידה, סיסמאות ובמקרים מסוימים גם שאלות ביטחון ותשובות עליהן שנועדו לשחזר סיסמאות שאבדו.

מריסה מאייר מנכ"לית יאהו , צילום: בלומברג מריסה מאייר מנכ"לית יאהו | צילום: בלומברג מריסה מאייר מנכ"לית יאהו , צילום: בלומברג

לדברי החברה נתוני כרטיסי אשראי וחשבונות בנק לא נשמרו באותה מערכת שאליה פרצו ההאקרים ונראה כי אלה לא נחשפו.

דובר חברת ורייזון שכבר דרשה להפחית את מחיר העסקה לרכישת יאהו בשל פריצת ההאקרים הקודמת אמר הלילה בתגובה: "נעריך מחדש את המצב ונעקוב אחרי חקירת האירוע לפני שנשלים את העסקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות