אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסן סלומינסקי הוא הח"כ שנטען שהטריד מינית צילום: עומר מסינגר

ניסן סלומינסקי הוא הח"כ שנטען שהטריד מינית

חבר הכנסת מהבית היהודי צפוי, על פי ראש צווות הבדיקה הרב שמואל אליהו, לפרסם הודעת התנצלות וגם להשעות את עצמו מתפקידיו בכנסת לאחר סערת רשת שהתעוררה בשבועיים האחרונים סביב טענות כי הטריד מינית נשים. לאחר פרסום הפוסט אמר סלומינסקי: "אין כלום"

15.12.2016, 08:32 | ynet
ח"כ ניסן סלומינסקי מהבית היהודי הוא חבר הכנסת שנטען כי הטריד מינית נשים. כך פורסם הבוקר (ה') בגלי צה"ל. לפי הפרסום, סלומינסקי צפוי לפרסם הודעת התנצלות וכן להודיע כי הוא משעה את עצמו מתפקידיו בכנסת. רב העיר צפת שמואל אליהו, שהקים צוות בדיקה בעקבות הפרשה, אמר הבוקר: "אם לא היה משהו, לא היינו מבקשים התנצלות. הוא החליט לפרסם התנצלות ואני מאמין שנראה זאת בימים הקרובים. אני מניח שהוא רוצה פסק זמן לעצמו".

רב העיר צפת שמואל אליהו, שהקים את צוות הבדיקה בנושא סלומינסקי, אמר הבוקר לגלי צה"ל שבהיעדר תלונות במשטרה הייתה צריכה לבוא אמירה שאין מקום למעשים מסוג זה בכל חברה. "אנחנו אמונים על שמירת הצניעות והפרטיות של הנשים. הדברים לא יכולים להיות. לא מקובלים ולא נכונים. אסור שדברים כאלה יקבלו לגיטימציה", אמר. "עצם הדרישה לבקש ממנו להתנצל זאת אומרת שהיה משהו. אם לא היה משהו לא היינו מבקשים להתנצל. יש דברים לא מקובלים ולא נכונים וצריך להימנע מהם. אני לא רוצה להיכנס לפרטים כי אלה דברים שהצניעות יפה להם אבל הדברים האלה לא יכולים להיות".

ניסן סלומינסקי , צילום: אוהד צויגנברג ניסן סלומינסקי | צילום: אוהד צויגנברג ניסן סלומינסקי , צילום: אוהד צויגנברג

 

לדבריו, סלומינסקי הוא איש רב פעלים אבל הדבר הזה היה חייב להיעצר. "אמרנו לו שדבר כזה לא יכול להיות, אנחנו כחברה לא יכולים לקבל את זה. הוא חייב כאיש ציבור לומר דברים ברורים ולומר שהוא מתחרט ושהוא לוקח אחריות וזהו. זה חייב להיפסק. אנחנו לא בית משפט ואין לו סמכות לכפות על אדם שום דבר, אבל אנחנו כחברה לא יכולים להישאר אדישים. אין תלונות במשטרה והיא לא יכולה לפעול אבל אנחנו כחברה לא יכולים לשתוק. זה לא קל ולא פשוט. צריך הרבה גבורה ואומץ לומר 'מודה ועוזב'. אבל הוא עשה את זה הוא הביע נכונות לפרסם התנצלות פומבית, ואני מקווה שהיא תהיה מספיק ברורה".

הרב אליהו אמר כי ההחלטה היא בעיקר במישור המוסרי. "זו לא הסמכות שלי שהוא יעזוב את הפעילות הציבורית. אני לא בית משפט. אני לא יכול לאסור אותו. זאת מערכת פוליטית. אנחנו מדברים במישור המוסרי. אני משאיר למערכת הפוליטית להחליט מה לעשות. לא צריך לפרסם מה קרה לנשים או להוסיף להם מלח על הפצעים, הפרסום במקרה הזה לא נכון, צריך לשמור על כבודן".

 

בשבועיים האחרונים סערה הרשת סביב ניסיון לאסוף עדויות על הטרדה מינית מצד חבר הכנסת לאחר שחגית מוריה גיבור, מקורבת למתלוננות, פרסמה פוסט הקורא לנשים נוספות שהוטרדו על-ידו לפנות אליה.

"הסיפורים נערמים והשתיקה רועמת לי מאוד", נכתב בפוסט. "יש איש ציבור בכיר שתקף ותוקף נשים. כבר שנים. אני יודעת על מקרה ישן ולאחרונה הגיעו אליי סיפורים נוספים. מזעזעים. אנחנו מנסים לגבש קבוצה של עדויות, אפילו בעילום שם, על מנת לחשוף את האדם. אני מבקשת ומתחננת. מי שקרה לה, מכירה מישהי אחרת או יודעת משהו מכלי ראשון - פנו אליי. סודיות גמורה מובטחת".

 

גורמים במערכת הפוליטית טוענים כי ראשי מפלגת הבית היהודי ידעו על הטענות להטרדות, אך לא עשו דבר. יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, פרסם הודעה ואמר כי עם היוודע לו הנושא, בנט שוחח עם סלומינסקי והכחיש באופן מוחלט את הדברים. בנט קרא גם "לכל מי שחשה פגיעה, תמיד, ומכל אדם בכל תפקיד לגשת ולהתלונן לרשויות החוק".

לאחר פרסום הפוסט נמסר מטעמו של סלומינסקי לפני שבועיים: "אנחנו רגילים כבר כי מדי כמה שנים יש המפיצים סיפורים על חבר הכנסת, ובסופו של דבר מתברר שאין כלום. אין לנו עניין לתת פרס למלעיזים על ידי סיוע בניפוח הדברים, ולכן נסתפק בתגובה זו".

עוד לפני פרסום הפוסט הקימו רב העיר צפת הרב שמואל אליהו והרב איתן אייזמן צוות שיבחן את הטענות. סלומינסקי הודיע עם פתיחת הבדיקה כי ישתף עמם פעולה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות