אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת כספים שוקלת לבטל את ההצעה לשייך את כספי הפיצויים לעובדים צילום: אלכס קולומויסקי

ועדת כספים שוקלת לבטל את ההצעה לשייך את כספי הפיצויים לעובדים

האוצר רצה לקבוע כי הפיצויים ישויכו לעובדים ולא למעסיקים, כדי שכל עובד שיתפטר יקבל את הכספים, אלא שכעת ועדת הכספים שוקלת להוציא את הנושא מחוק ההסדרים בטענה שלא נעשה עליו דיון מספק

15.12.2016, 16:23 | עמרי מילמן

ועדת כספים שוקלת לבטל את ההצעה לשייך את כספי הפיצויים לעובדים. משרד האוצר ביקש לקבוע בחוק כי כספי הפיצויים ישויכו לעובדים ולא למעסיקים. היום הנושא לא מוסדר, ישנם עובדים שבחוזה ההעסקה שלהם נקבע כי הכספים שלהם ואילו ישנם עובדים שבחוזה מובהר כי במידה שלא יפוטרו, אלא יתפטרו, כספי הפיצויים יישארו אצל המעסיק. כעת הייעוץ המשפטי של ועדת הכספים שוקל להוציא את הנושא מחוק ההסדרים בטענה כי לא נעשה עליו דיון מספק. במקביל גם חברי האופוזיציה מבקשים לפצלו מהחוק בטענה כי אין להתערב בחקיקה בהסכמי עבודה. כעת מתקיימים דיונים על הסוגייה, שאמורה להטיב בעיקר עם העובדים החלשים, שיכולת המיקוח שלהם עם המעסיק נמוכה יותר.

באופן אבסורדי, מי שהביע התנגדות לחקיקה היא ההסתדרות. ככל הנראה חקיקה כזו, שמבטיחה את כספי הפיצויים לכל העובדים, מקטינה את מה שיש לה להציע לעובדים בניסיון למשוך אותם להתאגד אצלה.

יו"ר ועדת הכספים משה גפני, צילום: עמית שאבי יו"ר ועדת הכספים משה גפני | צילום: עמית שאבי יו"ר ועדת הכספים משה גפני, צילום: עמית שאבי

ועדת הכספים עוד צפויה לדון במסגרת חוק ההסדרים בחוק שקובע תקרה לפטור ממס על כספי הפיצויים. משרד האוצר ביקש לקבוע תקרה לפיה מי שמפרישים עבורו 8.3% מהשכר ישלם מס על הפיצויים שלו אם השכר ברוטו שלו גבוה מ-37 אלף שקל בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות