אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר מנסה להקל על המשתמשים ומאפשרת שידור חי ישירות מהפיד צילום: טיוויטר

טוויטר מנסה להקל על המשתמשים ומאפשרת שידור חי ישירות מהפיד

גרסת המובייל של הרשת החברתית תאפשר ביצוע שידורים חיים ללא צורך להתקין את אפליקציית פריסקופ. בטוויטר מבקשים לצמצם את הפער מול פייסבוק שהטמיעה את השירות בפלטפורמה שלה

15.12.2016, 16:51 | נמרוד צוק
טוויטר מטמיעה את השידורים החיים באפליקציה הראשית שלה: פיצ'ר חדש שנוסף היום (חמישי) לגרסאות המובייל של השירות מאפשר לבצע שידורי חי ללא צורך בהתקנת אפליקציית פריסקופ, ישירות מהפיד.

קראו עוד בכלכליסט

טוויטר מגדירה את היכולת החדשה כ"מבוססת על הטכנולוגיה של פריסקופ", והיא פועלת כך שהשידור יהיה זמין לעוקבי המשתמש בשתי האפליקציות. בסוף השידור מופיעה למשתמש הודעה בולטת שמציעה לו להוריד את פריסקופ, כאשר צופי הסרטון בדפדפן יכולים לצפות בו בתוך הפיד או להקליק על הקישור כדי לעבור לצפייה במסך מלא באתר פריסקופ. נראה כי החברה ניסתה ליצור חוויית שימוש שתאפשר מצד אחד לשדר ולצפות בסרטונים ללא צורך בהורדת האפליקציה, ומצד שני תשמש כאמצעי קידום עבורה.

טוויטר לא מוותרת גם על פריסקופ, צילום: טיוויטר טוויטר לא מוותרת גם על פריסקופ | צילום: טיוויטר טוויטר לא מוותרת גם על פריסקופ, צילום: טיוויטר

בדומה לפייסבוק לייב, גם כאן הפעלת השידור פשוטה - למסך הציוצים החדשים נוסף כפתור "Live", שמאפשר להתחיל את השידור בלחיצה, כאשר ניתן לתת כותרת אופציונלית שהופכת לטקסט הנכלל בציוץ. השידור מופיע בפיד של עוקבי המשתמש ולאחר סיומו נשמר כסרטון רגיל, אלא אם המשתמש מחליט למחוק אותו. ניתן לראות את מספר האנשים שראו את הציוץ בפיד ומספר הצופים בסרטון עצמו, לשתף ולהטמיע אותו בפלטפורמות אחרות. בדומה לפריסקופ ולפייסבוק, גם כאן יכולים העוקבים לכתוב תגובות ולשלוח לייקים בזמן אמת, אותם יראו המשדר והצופים על גבי הווידיאו.

לטענת טוויטר המהלך אינו מבשר את חיסולה של פריסקופ כאפליקציה עצמאית, והיא מתכננת להמשיך להשקיע בה בנפרד. מספר המשתמשים הקבועים בפריסקופ אינו ידוע, אבל היקף ההתקנות שלה עומד על כמה עשרות מיליונים בלבד. חלק מהיתרון של פייסבוק בתחום השידורים החיים נובע משילוב היכולת בתוך האפליקציה, ללא צורך בהורדת אפליקציה נוספת, ונראה כי טוויטר הבינה שאין לה ברירה אלא ללכת בדרך זו אם היא רוצה לצמצם את הפער בהיקף השימוש.

תחום השידורים החיים נתפס אמנם כמהפכה משמעותית מבחינת היכולת לקבל דיווח בלתי-אמצעי על אירועים חדשותיים בזמן אמת וככלי מבטיח עבור יוצרים, גופי בידור ותוכן ומפרסמים, אבל כענף טכנולוגי מצבו מעורר בעיקר סימני שאלה, כאשר חלוצת התחום מירקט ויתרה עליו כליל ואפילו פייסבוק עדיין מתקשה להגיע למספרי משתמשים גדולים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות