אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטסון לומד נהיגה: IBM תשתף פעולה עם BMW בתחום המחשוב הקוגניטיבי

ווטסון לומד נהיגה: IBM תשתף פעולה עם BMW בתחום המחשוב הקוגניטיבי

שתי החברות יחלו במחקר משותף בכדי ללמד מכוניות את העדפותיו והרגליו של הנהג לשיפור חווית הנהיגה. בין השאר, ישולב מידע אודות מזג האוויר, עדכוני תנועה ומצב הרכב

15.12.2016, 17:58 | רפאל קאהאן

IBM ו-BMW הודיעו היום (ה') על הסכם שיתוף פעולה ביישום יכולות המחשוב הקוגניטיבי של IBM (ווטסון) בכלי רכב. המטרה המוצהרת היא להציע חוויית נהיגה מותאמת אישית ולייצר מערכות תמיכה אינטואיטיביות במכוניות העתיד של BMW. במסגרת ההסכם, קבוצת מחקר של BMW תמוקם במטה ה-IoT העולמי של IBM במינכן. יחד יעבדו שתי הענקיות בכדי לשפר פונקציות חכמות עבור מכוניות BMW.

קראו עוד בכלכליסט

יכולות ה-Machine Learning (לימוד מכונה) של ווטסון יאפשרו לכלי הרכב ללמוד את העדפות הנהגים, הצרכים שלהם, הרגלי הנהיגה ויתאימו חוויית נהיגה אישית לכל נהג ונהג. הטמעת מערכת ווטסון במכוניות תאפשר לנהג לשאול את המכונית שאלות בדיבור רגיל, תוך שעיניו ממשיכות להתמקד בכביש שלפניו. הפתרון החדש ישלב גם מידע בזמן אמת כולל: עדכונים לגבי הדרך, מזג האוויר, מצב התנועה ומצב הרכב.

IBM תשלב את ווטסון בארבעה רכבי I8 של BMW IBM תשלב את ווטסון בארבעה רכבי I8 של BMW IBM תשלב את ווטסון בארבעה רכבי I8 של BMW

לדברי איתן הדר ממעבדת המחקר של IBM בחיפה: "שילוב בינה מלאכותית ולמידת מכונה יחד עם מגוון מקורות המידע תספק לנו חוויה חושית בזמן נהיגה כמותה לא הכרנו עד היום. לרבות החוויה של כלל הנוסעים ברכב. המערכות החכמות יתנו מענה לצרכים השונים שלנו בחיי היום יום בצורה הוליסטית יגבירו את הבטיחות שלנו על הכביש".

IBM תציב ארבע מכוניות ספורט היברידיות מדגם BMW i8 במטה ווטסון בתחום ה- IoT במינכן. מדובר באב טיפוס לפתרונות קוגניטיביים אשר יפעל על פלטפורמת הענן Bluemix של החברה ויסייע להדגים כיצד ווטסון מאפשר ממשקי שיחה בין מכוניות לנהגים. זאת ועוד, IBM הודיעה כי תשקיע 200 מיליון דולר במרכז המחקר השיתופי שלה במינכן. BMW, שהמטה הראשי שלה שוכן גם הוא בבירת בוואריה, היא אחת החברות הראשונות החותמות על הסכם שיתוף פעולה הכולל מיקום צוות מפתחים שלה.

על פי מחקרים של IBM, ישנן מספר מגמות המאפיינות כיום את עולם הרכב ואת הקשר בין מכוניות ובני אדם: כלי רכב המסוגלים לאבחן ולתקן את עצמם ואפילו לסייע בתיקון כלי רכב אחרים, ללא מגע יד אדם; כלי רכב היודעים להתחבר לכלי רכב אחרים ולעולם סביבם; מכוניות עם יכולת קוגניטיבית ללמוד ברציפות את התנהגות הנהג, הנוסעים וכלי רכב אחרים ולספק עצות על בסיס המידע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות