אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התרופות סנופי במגעים מתקדמים לרכישת אקטליון בכ-30 מיליארד דולר

חברת התרופות סנופי במגעים מתקדמים לרכישת אקטליון בכ-30 מיליארד דולר

בעקבות הדיווחים על העסקה המתרקמת, מזנקת מניית אקטליון ב-8.8% בציריך. ההכרזה הרשמית על העסקה עשויה להתפרסם בשבוע הבא

16.12.2016, 12:16 | בלומברג

חברת התרופות הצרפתית סנופי (Sanofi) מנהלת מגעים לרכישת חברת אקטליון (Actelion), כך לפי גורמים המקורבים לעסקה שביקשו להישאר בעילום שם. לדברי אותם גורמים, ההכרזה הרשמית על העסקה עשויה להתפרסם כבר בשבוע הבא. ההצעה עומדת סביב מחיר של 275 דולר לכל מניה של אקטליון - כלומר סנופי מעניקה לחברה שווי של כ-29.6 מיליארד דולר. עם זאת, המקורבים מדגישים כי עדיין לא הושגה הסכמה, והעסקה עלולה לא לצאת לפועל. מניית אקטליון זינקה ב-8.8% למחיר של 214.8 פרנק שוויצרי במסחר הבוקר בציריך.

אקטליון הוקמה על ידי ז'אן – פול קלוזל, המכהן כיום כמנכ"ל, אשתו מרטין וצוות של מדענים שהתפצלו מחברת רוש. המצאת התרופה טראקליר לפני מעל עשור הפכה את אקטליון למובילה בטיפול במחלת יתר לחץ דם ריאתי (PAH), שפוגעת בעורקים שלא מצליחים לחבר את הלב לריאות. לאורך השנים הצליחו בני הזוג קלוזל להדוף הצעות רכש ושמרו על עצמאות החברה.

סנופי, צילום: בלומברג סנופי | צילום: בלומברג סנופי, צילום: בלומברג

סנופי הגישה את ההצעה לאקטליון לאחר שכשלו שיחות שלה עם ג'ונסון אנד ג'ונסון. רכישת אקטליון תגדיל את פורטפוליו התרופות של סנופי לטיפול במחלות נדירות, ותעזור לה לפצות על הירידה במכירות התרופה המצליחה ביותר שלה, אינסולין לנטוס.

המקורבים מציינים שאף שהמגעים בין החברות מתקדמים, ההצלחה תלויה ברובה בתמיכתו של קלוזל. דרישות של הרגע האחרון מצידו להעלאת המחיר הן שגרמו לביטול העסקה המתגבשת עם ג'ונסון אנד ג'ונסון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות