אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד שם לכוורת של טראמפ: הישראלית לשעבר צפרה כץ צילום: אוראל כהן

עוד שם לכוורת של טראמפ: הישראלית לשעבר צפרה כץ

מנכ"ללית אורקל תשמש כיועצת בצוות המעבר של הנשיא הנבחר; תמשיך לשמש בתפקידה בענקית הטכנלוגיה ולא ברור אם מתוכנן לה תפקיד כלשהו בממשל

16.12.2016, 19:46 | הראל עילם

דונאלד טראמפ, הנשיא הנבחר לארצות הברית, ממשיך להרחיב את קבוצת היועצים שלו בבכירים מצמרת התעשייה הטכנולוגית. הישראלית לשעבר צפרה כץ, מנכ"לית אורקל ואחת הנשים החזקות בעמק הסיליקון, הכריזה אמש (ה') שתתפקד כיועצת של טראמפ ותיקח חלק בצוות ההיגוי שלו ל"תקופת המעבר", עד להשבעתו של טראמפ כנשיא ב-20 לינואר.

קראו עוד בכלכליסט

כץ תמשיך בתפקיד הכמנכ"לית משותפת באורקל. לא ברור האם מתוכנן לה תפקיד כלשהו בממשל של טראמפ אחרי השבעתו.

צפרה כץ. "נרגשת", צילום: בלומברג צפרה כץ. "נרגשת" | צילום: בלומברג צפרה כץ. "נרגשת", צילום: בלומברג

מוקדם יותר השבוע נודע גם שטראמפ בין השאר הזמין את מנכ"ל טסלה, אלון מאסק, ומנכ"ל אובר, טראוויס קלאניק, לצוות היועצים שלו בתחום הפיננסיים והכלכלה. ההכרזה הגיע מספר שעות לפני מפגש הפסגה שערך עם 13 בכירים בעמק הסיליקון. מאסק וכץ לקחו חלק במפגש.

טראמפ וכץ נפגשו גם לפני חודש, מה שהצית שמועות לפיהן טראמפ מעוניין להציע לה תפקיד בקבינט. כץ הייתה בן הבכירים הבודדים בעמק הסיליקון שתרמו כספים למפלגה הרפובליקנית בבחירות אלו.

במהלך המפגש, כץ, בדומה לבכירים אחרים בתעשייה, ניסתה לנקוט בעמדה מרוככת מול טראמפ – אחרי חודשים של עוינות בין המועמד הרפובליקני דאז ותעשיית ההייטק. כץ אמרה שהיא תומכת בדבריו של טראמפ, שהבטיח שינוי בקוד מס החברות, פתיחת הסכמי הסחר הבינלאומיים של ארצות הברית והפחתת העומס הרגולטורי. "אני נרגשת להיות כאן", אמרה כץ במהלך המפגש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות