אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ניסיון לעצור את גל האלימות בוונצואלה: הנשיא האריך את השימוש בשטר ה-100 בוליבר

לאחר שההחלטה המקורית של הממשלה להוציא את השטר מתפוצה הביאה למחסור במזומנים ולגל של אלימות וגניבות הודיע נשיא המדינה ניקולס מאדורו על הארכת השימוש בשטר עד ה-2 בינואר

18.12.2016, 10:33 | שירות כלכליסט
נשיא ונצואלה ניקולס מאדורו האריך את השימוש בשטר 100 בוליבר עד ה-2 בינואר, זאת לאחר שההחלטה המקורית של הממשלה להוציא את השטר מתפוצה הותירה את המדינה במחסור של מזומנים והובילה לגל של אלימות וגניבות.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות ההודעה על הוצאת השטר הוותיק נאספו תורים ארוכים מחוץ לבנקים ולכספומטים. בנוסף, מהומות פרצו בשישי ובשבת בשש ערים לפחות לאחר שהמונים בזזו חנויות. בעיר אל קאלאו בדרום מזרח המדינה נהרג נער בן 15 ו-115 עסקים מקומיים נשדדו. מושל מחוז בוליבר (Bolívar) אמר כי נעצרו 135 אנשים והמשמר הלאומי מתפרס באזור. כמו כן, הוכרזה שעת עוצר בבירת המחוז סיודד בוליבר.

מאדורו מסר כי ההחלטה להאריך את השימוש בשטר הנפוץ ביותר במדינה, התקבלה לאחר ששלושה מטוסים שהיו אמורים להעביר שטרות חדשים שהודפסו מחוץ למדינה נפלו "קרבן לחבלה בינלאומית". הוא לא סיפק פרטים נוספים על החבלה לכאורה. "אנחנו קורבן של חבלה בינלאומית, לכן השטרות שכבר מוכנים לא יכולים להגיע לוונצואלה", אמר מאדורו בעצרת בקארקס ביום שבת. האינפלציה הגבוהה במדינה גרמה לשטרות ה-100 בוליבר לאבד מערכם, ולכן הבנק המרכזי הזמין שטרות חדשים מחברות זרות. הממשלה הבטיחה כי השטרות החדשים יכנסו לתפוצה עד יום חמישי, אך לא עמדה במילתה.

ניקולס מאדורו נשיא ונצואלה, צילום: איי אף פי ניקולס מאדורו נשיא ונצואלה | צילום: איי אף פי ניקולס מאדורו נשיא ונצואלה, צילום: איי אף פי

ביום ראשון שעבר הפתיעה הממשלה כשהכריזה על ביטול שטר ה-100 בוליבר, לטענתה במטרה להילחם בתופעה של אגירת השטרות והברחתם בגבול עם קולומביה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות