אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפניקס נכנסת לאנרגיה מתחדשת: השקיעה 4 מיליון יורו במיזם משותף לאנלייט ומגדל צילום: אבי ולדמן

הפניקס נכנסת לאנרגיה מתחדשת: השקיעה 4 מיליון יורו במיזם משותף לאנלייט ומגדל

הפניקס תחזיק 15% במיזם ההשקעות המתמקד בשוק הבינלאומי - אחזקתה של אנלייט תרד ל-65% ומגדל תשמור על נתח של 20%

18.12.2016, 11:28 | אורן פרוינד

תחום האנרגיה המתחדשת מושך אליו עוד ועוד חברות וגופים מוסדיים מהשוק הישראלי - הפעם זוהי הפניקסשנכנסת להשקעה בענף.   

קראו עוד בכלכליסט

חברת אנלייטמקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ' מדווחת היום (א') על כניסתה של הפניקס למיזם "מובילים" - מיזם משותף שהקימה אנלייט בכדי לחשוף גופים מוסדיים להשקעות בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת בשוק הבינלאומי. המיזם הוקם בדצמבר 2015 בשיתוף עם קבוצת מגדל והוא צפוי בשלב זה לכלול השקעות בהיקף כולל של 125 מיליון יורו.

מספר גופים מקבוצת הפניקס ירכשו חלק מזכויותיה של אנלייט במיזם ובפרויקטים הכלולים בו, בשיעור כולל של 15.01% מסך הזכויות. בתמורה ישלמו הגופים כ-4 מיליון יורו - סכום המורכב מכספי ההשקעה בהם נשאה עד כה אנלייט עבור החלק הנמכר להפניקס, בתוספת ריבית שהוסכמה בין הצדדים.

לאחר שילוב הפניקס, אחזקות אנלייט בפרויקטים יעמדו בשרשור על 65%, ואחזקות קבוצת "מגדל" בפרויקטים יישמרו על 20%. אנלייט תמשיך לנהל את המיזם המשותף ולהחזיק ב-100% בשותף הכללי. את המיזם המשותף מנהלת בפועל אנלייט והיא אחראית לאיתור פרויקטים מתאימים להשקעה, ניהול המו"מ להשקעה, חתימת הסכמי המימון, ההקמה והתפעול. 

החברה מעריכה כי התחייבויות ההשקעה של השותפים במיזם "מובילים" המסתכמות ב- 125 מיליון יורו, יאפשרו השקעה בפרויקטים בהיקף עלות כולל של כ-500 מיליון יורו, וזאת הודות למבנה המימון הטיפוסי של פרויקטים אלה, המתבסס בדרך כלל על הזרמה של הון עצמי בהיקף של 25% מן העלות הכוללת, ומימון יתרת ההשקעה בדרך של אשראי, במימון על פי פרויקט.

השותפות עוסקת בפעילות השקעה בפרויקטים בתחום אנרגיות מתחדשות מחוץ לישראל. עד כה הובילה אנלייט ביצוע של שלוש השקעות תחת מיזם מובילים - בפרויקטי אנרגיית הרוח באירלנד, בקרואטיה ובסרביה, בהיקף הון עצמי צפוי של כ- 68 מיליון יורו ובעלות השקעה כוללת של כ- 272 מיליון יורו (כ-54% מהתחייבויות ההשקעה הכוללות של המיזם). פרויקט אירלנד מצוי בסוף שלב ההקמה שלו, פרויקט קרואטיה השלים סגירה פיננסית והחל בשלב ההקמה, ופרויקט סרביה מצוי בשלבי פיתוח סופיים, לאחר חתימת מזכרי הבנות למימונו עם בנקים אירופאים. התממשותו כפופה להשלמת הפיתוח והגעה לסגירה פיננסית.

אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, צילום: אוראל כהן אייל לפידות מנכ"ל הפניקס | צילום: אוראל כהן אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות