אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מציב אולטימטום לגולן ולאקספון צילום: אוראל כהן

משרד התקשורת מציב אולטימטום לגולן ולאקספון

המשרד מתכוון לקצוב לראשונה מערכת זמנים, שככל הנראה תנוע בין 3–6 חודשים, שתחייב את חברות התקשורת שזכו במכרז התדרים של דור 4 לעשות בהם שימוש אחרת המשרד ימשוך את התדרים אליו

19.12.2016, 08:28 | אלירן מלכי

ועדת התדרים של משרד התקשורת שאמורה להתכנס היום (ב') עומדת לקבל החלטה שתאיץ את שוק התקשורת. המשרד מתכוון לשנות נהלים ולקצוב לראשונה מערכת זמנים, שככל הנראה תנוע בין 3–6 חודשים, שתחייב את חברות התקשורת שזכו במכרז התדרים של דור 4 לעשות בהם שימוש אחרת המשרד ימשוך את התדרים אליו.

כיום מי שמחזיק בתדרי דור 4 (תדר 1800) ולא עושה בהם שימוש הם אקספון של חזי בצלאל וגולן טלקום. בינואר 2015 זכו החברות במכרז התדרים של משרד התקשורת יחד עם פלאפון, פרטנר, HOT מובייל וסלקום. בעוד ששאר החברות עשו שימוש בתדרים והרחיבו את הרשת שלהן, אקספון וגולן לא הפעילו אותם. לגולן אין רשת עצמאית והיא מתארחת על הרשת של סלקום, כך שהתדרים לא נמצאים בשימוש. אקספון טרם החלה לפעול ונמצאת זה כמה חודשים בתהליכי אישור הסכם שיתוף הרשתות עם סלקום מול משרד התקשורת.

קראו עוד בכלכליסט

חזי בצלאל, בעלי אקספון, צילום: אוראל כהן חזי בצלאל, בעלי אקספון | צילום: אוראל כהן חזי בצלאל, בעלי אקספון, צילום: אוראל כהן

ההסכם של אקספון וסלקום נתקע בחודש האחרון עקב מחלוקות פנימיות הקשורות למערך תפעול הרשת. גורם בכיר במשרד התקשורת אמר ל"כלכליסט" כי "המשרד החליט לשים לזה סוף". המהלך של משרד התקשורת צפוי להאיץ את שוק התקשורת מכיוון שאם התדרים יוחזרו למשרד הוא יוכל להעניקם לחברה קיימת כדי שזו תרחיב את מערך התדרים שלה.

לא התקבלה תגובה מאקספון ומגולן טלקום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות