אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורפק הישראלית רוכשת חברת תוכנה ברזילאית ב-9 מיליון דולר

אורפק הישראלית רוכשת חברת תוכנה ברזילאית ב-9 מיליון דולר

Microsffer היא ספקית מובילה של פתרונות לניהול תחנות דלק בברזיל והיא החברה ה-3 בגודלה בתחום במדינה; העסקה תאפשר לאורפק דריסת רגל בשוק הדרום אמריקאי

19.12.2016, 14:32 | רפאל קאהאן
אורפק מערכות הישראלית הודיעה היום (ב') על רכישת חברת Microsffer הברזילאית. Microsffer, אשר משרדיה הראשיים נמצאים בסאו-פאולו, היא החברה ה-3 בגודלה בתחום של פתרונות ניהול לתחנות דלק בברזיל ומספקת מגוון שירותים, תוכנה ופתרונות ניהול בתחום. אורפק הישראלית היא החברה הגלובלית הראשונה בתחום הפתרונות לתחנות דלק שנכנסת לשוק הברזילאי. היקף העסקה עומד על כ-9 מיליון דולר והוא מותנה בביצועי החברה הנרכשת.

קראו עוד בכלכליסט

אורפק היא החברה שעומדת מאחורי המצאת הדלקן בשנות ה-80. החברה מפתחת ומספקת פתרונות תוכנה ו-IT לניהול תחנות דלק וציי רכב מסחריים. מוצרי החברה מותקנים בלמעלה מ- 60 מדינות, בכ-7 מיליון רכבים ובכ-35,000 תחנות דלק ברחבי העולם. בארץ, אורפק היא ספקית הבית של סונול ודלק ובפברואר השנה הצטרפה גם פז כלקוחה והתחייבה לרכוש מאורפק ציוד לכ-250 תחנות דלק לכל הפחות. ההסכם נחתם ל- 7 שנים. אורפק מעסיקה כ-800 עובדים ( מתוכם כ-200 בישראל) אותם היא מפעילה באמצעות 12 חברות בנות בעולם.

שי בקפן מנכ"ל אורפק, צילום: יח"צ שי בקפן מנכ"ל אורפק | צילום: יח"צ שי בקפן מנכ"ל אורפק, צילום: יח"צ

Microsffer, שנוסדה ב-1998, מתמחה בפיתוח פתרונות טכנולוגיים לניהול תחנות דלק וחנויות נוחות בברזיל ונחשבת כאחת המובילות בתחום במדינת סאו-פאולו. החברה מעסיקה כ-100 עובדים ופועלת בעיקר במודל ענן מבוסס תוכנה כשירות (SaaS).  מרקוס דל בום, מנכ"ל החברה הברזילאית, ימשיך לנהל אותה לאחר שתהפוך לחברת בת של אורפק.

אחת הסיבות לרכישה היא רגולציה ממשלתית מסועפת ומוגברת בברזיל המחייבת את התחנות להשתמש בפתרונות ניהול מסוג אלה של אורפק ושל Microsffer. "אנו שמחים להיות חלק מאורפק ומוצאים סינרגיה רבה בפעילות של שתי החברות", אמר דל בום. "מיקרוספר מביאה עימה ידע וניסיון מעשי בשוק הברזילאי, המתאפיין ברגולציה מורכבת. בו בזמן, אורפק מביאה עימה מותג מצליח, בעל שם עולמי, איתנות ועוצמה בינלאומית."

"יש לנו מחויבות גבוהה ללקוחות שלנו. עם הגב שאורפק מספקת לה, מיקרוספר תמשיך לצמוח ולהגדיל את הנוכחות של הפתרונות המקומיים שלה לצד מגוון הפתרונות של אורפק", אמר סרג'יו סבורובסקי, סמנכ"ל המכירות של אורפק באיבריה ובאמריקה הלטינית. "אורפק עובדת עם כל קמעונאי הדלק וציי הרכב המובילים בברזיל ורכישה זו מהווה המשך טבעי."

"שנת 2016 התאפיינה בצמיחה ובהתרחבות ניכרת באורפק", ציין שי בקפן, מנכ"ל אורפק מערכות, אליה הצטרף לפני כ-4 שנים. "כשחקן גלובלי הרחבנו את הנוכחות שלנו בגרמניה, ברוסיה, ביוון וכעת, לקראת סיום השנה, גם בברזיל. רכישת Microsffer מהווה חלק אינהרנטי ממגמת הגידול ומן ההשקעות שלנו בדרום אמריקה ועומדת בקנה אחד עם התוכנית האסטרטגית שלנו להגדיל את פתרונות התוכנה שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות