אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכז השלטון המקומי: נשבית הרשויות ביום ד' אם לא יבוטל הקיצוץ במענקי האיזון צילום: ראובן קפוצ׳ינסקי

מרכז השלטון המקומי: נשבית הרשויות ביום ד' אם לא יבוטל הקיצוץ במענקי האיזון

ראשי הרשויות שהתכנסו היום מגיבים לקיצוץ של 5.75% במענקי האיזון ב-2017 שהם לטענתם כ-230 מיליון שקל. יו"ר המרכז, חיים ביבס: "דין דימונה כדין עמונה. לא נאפשר פגיעה דווקא ברשויות החלשות ביותר"

19.12.2016, 16:43 | שחר אילן

מרכז השילטון המקומי הודיע היום (ב') כי ישבית את כלל השירותים העירוניים, כולל מוסדות חינוך, פינוי אשפה, שירותי ביטחון ועוד החל מיום ד' הקרוב אם לא יבוטל הקיצוץ של 5.75% במענקי האיזון ב-2017. ההחלטה התקבלה באסיפת ראשי הרשויות שהתכנסה היום, הכוללת את ראשי השלטון המקומי ונציגי פריפריה. ראשי הרשויות דורשים מראש הממשלה להעביר ב-2017 ו-2018 מענקי איזון מלאים לרשוות בסך של 1.55 מיליארד כל חצי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון טוענים ראשי הרשויות הקיצוץ הרוחבי עתיד לפגוע בהיקף של 230 מיליון שקל בכ-190 רשויות מקומיות חלשות. לדבריהם, "הקיצוץ יביא לקריסתן של רשויות ולפגיעה ישירה בשירותים המוניציפאליים. זהו קיצוץ שהשלטון המקומי איננו יכול להשלים עמו, ואשר יביא לקריסתן של רשויות ולפגיעה ישירה בשירותים המוניציפאליים לתושבים".

יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין מכבים רעות חיים ביבס אמר: "דין דימונה כדין עמונה. לא נאפשר פגיעה דרמטית בתקציבים המועברים ל-190 רשויות מקומיות ותושביהן. בכל שנה הממשלה מבקשת יותר שירותים ומטילה יותר מטלות על השלטון המקומי ובאותה נשימה מקצצת באופן דרמטי מהתקציבים המועברים לרשויות, לא נאפשר זאת יותר".

מימין: כחלון ונתניהו. על פי המכתב שנשלח אליהם הקיצוץ פוגע בכ-190 רשויות מקומיות, צילום: ראובן כהן דוברות עריית חיפה מימין: כחלון ונתניהו. על פי המכתב שנשלח אליהם הקיצוץ פוגע בכ-190 רשויות מקומיות | צילום: ראובן כהן דוברות עריית חיפה מימין: כחלון ונתניהו. על פי המכתב שנשלח אליהם הקיצוץ פוגע בכ-190 רשויות מקומיות, צילום: ראובן כהן דוברות עריית חיפה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות