אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

יונתן וקסמן זכה בפרס הקריקטורות של האו"ם

וקסמן זכה במקום השני על איור שפרסם בכלכליסט בעקבות מתקפת דאעש בפריז ב־13 בנובמבר

19.12.2016, 20:23 | רעות ברנע

הקריקטוריסט יונתן וקסמן זכה השבוע במקום השני בתחרות הקריקטורות הפוליטיות של האו"ם לשנת 2016 על שם רענן לוריא, מאייר ישראלי ידוע שפעל בעיקר בארה"ב.

וקסמן מפרסם ב"כלכליסט" קריקטורה בכל יום זה תשע שנים, מיומו הראשון של העיתון. בישראל הוא זוכה לפרגון והכרה כבר תקופה ארוכה, ובשנת 2014 הוענק לו פרס פרידל לאיור.

האיור, שזיכה אותו ב־5,000 דולר, עסק באירועי 13 בנובמבר 2015 בפריז - שבהם תקף דאעש כמה מקומות בעיר, שהמרכזי בהם הוא מועדון הבטאקלאן, ונהרגו 130 אנשים.

הקריקטורה הזוכה. "השתמשתי בדימוי של גוליבר כדי לשאול אם אירופה תתעורר", איור: יונתן וקסמן הקריקטורה הזוכה. "השתמשתי בדימוי של גוליבר כדי לשאול אם אירופה תתעורר" | איור: יונתן וקסמן הקריקטורה הזוכה. "השתמשתי בדימוי של גוליבר כדי לשאול אם אירופה תתעורר", איור: יונתן וקסמן

"מה שמנחה אותי ביצירת קריקטורות הוא דימויים", מספר וקסמן, "אחרי הפיגועים בפריז והתגובה המגומגמת של אירופה עלה לי הרעיון להשתמש בדימוי של גוליבר".

בקריקטורה הוא לבוש בכובע הנושא את סמל האיחוד האירופי, כשהוא מוטל על הרצפה ומסביבו ומעליו פעילי דאעש קטנים, שקושרים אותו ארצה ומשתלטים על גופו הגדול עד כדי תקיעת דגל במרכז גופו - סמל לכיבוש. “באמצעות שימוש בדימוי הזה אני מעלה את השאלה — האם אירופה תתעורר מהמצב שהיא נמצאת בו?".

 

 

יונתן וקסמן, מאייר "כלכליסט", צילום: ניב מוסמן יונתן וקסמן, מאייר "כלכליסט" | צילום: ניב מוסמן יונתן וקסמן, מאייר "כלכליסט", צילום: ניב מוסמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות