אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שגריר רוסיה בטורקיה נרצח, היורה צעק "זו נקמה על חלבּ" צילום: aa.com.tr

שגריר רוסיה בטורקיה נרצח, היורה צעק "זו נקמה על חלבּ"

גבר חמוש ולבוש בחליפה פרץ לגלריה באנקרה שבה נאם שגריר רוסיה, פתח לעברו באש ופצע אותו קשה. שעה קלה אחר כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית "ריה": השגריר מת מפצעיו. היורה צעק "זו נקמה על הטבח בחלבּ" - על רקע הפצצות רוסיה בסוריה. עוד 3 נפצעו

19.12.2016, 18:33 | שירות כלכליסט
שגריר רוסיה בטורקיה נרצח הערב (יום ב') ביריות במהלך ביקור בגלריה באנקרה. השגריר, אנדריי קרלוב, נורה על ידי אדם חמוש במהלך ביקור בתערוכת צילום בגלריה, ופונה במצב קשה לבית החולים. שעה קלה אחר כך דיווחה סוכנות הידיעות הרוסית "ריה" כי הוא מת מפצעיו. לפי עדי ראייה היורה צעק "אנחנו מתים בחלבּ, אתם תמותו כאן", כשכוונתו לסיוע של רוסיה להפצצות בסוריה. הוא צעק גם "אללהו אכבר". עוד שלושה בני אדם נפצעו מירי באירוע הזה - ויריות נשמעו גם כחצי שעה אחרי שהוא החל. לבסוף היורה חוסל.

 

עדי ראייה סיפרו כי היורה נכנס לגלריה עם תעודת שוטר וירה לעבר השגריר בדיוק כשהוא נאם. הם סיפרו כי הוא ירה חמש יריות. העיתון הטורקי "דיילי סבאח" דיווח כי גורמים רוסיים אמרו שהיורה הוא אדם "רדיקלי וקיצוני".  

השגריר אחרי הירי, צילום: אם סי טי השגריר אחרי הירי | צילום: אם סי טי השגריר אחרי הירי, צילום: אם סי טי

המתנקש בשגריר המתנקש בשגריר המתנקש בשגריר

 

צלם של סוכנות הידיעות AP שהיה במקום סיפר כי גבר בחליפה צעק "אללהו אכבר" ואז ירה שמונה יריות לפחות. לפי הצלם היורה אמר גם כמה מילים ברוסית ושבר כמה תמונות שהיו תלויות בתערוכה. עדי ראייה סיפרו גם כי הוא צעק "זו נקמה על הטבח בחלב".

 

 

תערוכת הצילום שבה ביקר השגריר עסקה בנושא "רוסיה בעיני הטורקים". רוסיה וטורקיה שיקמו רק לאחרונה את היחסים ביניהן אחרי כמעט שנה של סנקציות רוסיות על טורקיה. בשנה שעברה הפיל צבא טורקיה מטוס רוסי שפעל בשמי סוריה וחדר לדבריה למרחב האווירי הטורקי, ואחד הטייסים בו נהרג. בעקבות זאת נקטה רוסיה צעדי ענישה נגד טורקיה וקראה לאזרחיה שלא לנסוע לחופשות במדינה כפי שרוסים רבים נוהגים לעשות. הדבר גרם פגיעה כלכלית קשה לטורקיה. בקיץ האחרון נעתר נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן לדרישת רוסיה, התנצל על התקרית והסכים לשלם פיצויים. בעקבות זאת השיבו שתי המדינות את היחסים ביניהן למסלולם התקין.

זירת הירי, צילום: אתר הורייט זירת הירי | צילום: אתר הורייט זירת הירי, צילום: אתר הורייט

רוסיה וטורקיה נמצאות שתיהן תחת איום דאעש. רוסיה היא המסייעת הראשית למשטר בשאר אסד הנלחם נגד אנשי דאעש וארגוני הג'יהאד והמרד האחרים בסוריה, ודאעש איים בשנה האחרונה שוב ושוב לפגוע ביעדים רוסיים. רק בשבוע שעבר הודיעה רוסיה כי סיכלה מתקפת טרור של ג'יהאדיסטים במוסקבה. בטורקיה ביצע דאעש פיגועי תופת רבים בשנה האחרונים, ומאות בני אדם נרצחו בהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות