אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודש וחצי אחרי ההנפקה: טלי סימון סמנכ"לית הכספים של מגוריט התפטרה צילום: תומי הרפז

חודש וחצי אחרי ההנפקה: טלי סימון סמנכ"לית הכספים של מגוריט התפטרה

קרן הריט למגורים, שגייסה מהמשקיעים 240 מיליון שקל בספטמבר האחרון, דיווחה כי עדיין לא נקבע מועד סיום כהונתה ומי צפוי להחליפה; לכלכליסט נודע כי סיבת הפרישה היא "סיבות אישיות"

19.12.2016, 19:33 | דרור רייך

מגוריט ישראל, קרן הריט למגורים הראשונה בישראל, שגייסה מהמשקיעים 240 מיליון שקל בסוף ספטמבר מדווחת היום (ב') למשקיעים כי סמנכ"לית הכספים של החברה, טלי סימון, הודיעה על התפטרותה מעבודתה - עדין לא נקבע מועד סיום כהונתה.

קראו עוד בכלכליסט

ממגוריט, נמסר כי " החברה מודה לטלי סימון ומאחלת לה הצלחה בהמשך". על מכתב העזיבה חתום יו"ר דירקטוריון אייל גבאי והמנכ"ל מתי דב. ממקורות שונים נודע לכלכיסט כי הסיבה לעזיבה היא "סיבות אישיות".

קרן הריט לדיור להשכרה מגוריט בניהולם של אנשי האוצר לשעבר אייל גבאי ויעל אנדורן דיווחה לאחרונה על מו"מ לביצוע עסקה ראשונה לרכישת 30 יח"ד במתחם בתל אביב בפרויקט של דיור בר השגה במידטאון שנמצא בבעלות החברות קנדה ישראל, אלקטרה בניה ויורוקום בתמורה ל-70 מיליון.

קרן הריט מגוריט שהונפקה בתל אביב גייסה את כספה בעיקר מגופי צדקה מהעולם החרדי. מאז הגיוס בספטמבר הקרן מנהלת מו"מ לרכישת נכסים אולם טרם הצליחה להגיע להסכם מחייב.

מימין אייל גבאי ויעל אנדורן, צילום: אלכס קולומויסקי , עומר מסינגר מימין אייל גבאי ויעל אנדורן | צילום: אלכס קולומויסקי , עומר מסינגר מימין אייל גבאי ויעל אנדורן, צילום: אלכס קולומויסקי , עומר מסינגר

המניה הגיבה בהתאם והשלימה נפילה של כ-10% מאז ההנפקה. בעקבות הנפילות הודיעה החברה בצעד חריג כי היא מתכוונת לבקש אישור מבית המשפט לבצע רכישה עצמית של מניות (Buy Back) בהיקף של עד 10 מיליון שקל.

רכישה עצמית של מניות על ידי החברה הוא צעד שכמעט שווה ערך לחלוקת דיבידנד ולרב הוא נעשה לאחר שהחברה מציגה רווחים כלשהם ובטח שלא מספר חודשים לאחר ההנפקה.

מגוריט הוקמה על רקע הטבות מיסוי חדשות שהעניק משרד האוצר כדי לעודד השקעות בדיור להשכרה לטווח ארוך, על פיהן קרנות ריט שיתמקדו בתחום המגורים להשכרה בישראל, יוכלו לרכוש דירות במס רכישה מופחת בשיעור של 0.5%, בהשוואה למס רכישה בשיעור של 8% שמשלמים משקיעים הרוכשים דירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות