אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקשר המשפחתי בעסקת המיזוג בין הלמן־אלדובי וסוהו צילום: יח"צ

הקשר המשפחתי בעסקת המיזוג בין הלמן־אלדובי וסוהו

יו"ר חברת הגמל של הלמן־אלדובי חיים אסיאג הוא אחיו של חנן אסיאג, מבעלי השליטה בשלד הבורסאי סוהו. פעילות הלמן־אלדובי צפויה להתמזג עם סוהו ולהניב לבעלי השליטה בשלד הבורסאי 3 מיליון שקל

20.12.2016, 07:17 | רחלי בינדמן

בימים הקרובים תפרסם חברת סוהו נדל"ן זימון אסיפת בעלי מניות לאישור עסקת מיזוג פעילות בית ההשקעות הלמן־אלדובי לשלד שנותר מסוהו. בעלי המניות של סוהו יצטרכו לבחון האם העסקה כדאית. זאת בשים לב כי חנן אסיאג, מבעלי השליטה בסוהו הוא אחיו של יו"ר חברת הגמל של הלמן־אלדובי חיים אסיאג.

קראו עוד בכלכליסט

הערת שוליים

החברה הממוזגת צפויה להיסחר לפי שווי של 140 מיליון שקל, כולל המזומן שבקופת סוהו (40 מיליון שקל), וזאת על בסיס הערכת שווי שסיפק רו"ח אמיר ברנע לוועדה בלתי תלויה שמינה דירקטוריון סוהו לבחון את כדאיות העסקה.

לבעלי מניות סוהו יוקצו עבור כל 1% מניות סוהו 0.29% ממניות החברה הממוזגת. עם זאת, בעלי השליטה, ערן מיטל וחנן אסיאג, יקבלו מהלמן־אלדובי עוד 3 מיליון שקל עבור פרמיית השליטה.

אלא שלפני שבעלי מניות המיעוט מגיעים לבחינת העסקה, שווה להם להציץ בהערת השוליים שנלוותה לדיווח על דבר חתימת העסקה כי חנן אסיאג, הוא אחיו של יו"ר חברת הגמל והפנסיה של הלמן־אלדובי — פרופ' חיים אסיאג. חיים אסיאג משמש חבר במוסד הישראלי לתקינה חשבונאית. בשש השנים האחרונות הוא שימש שותף בכיר בפירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג ולפני כן שימש שותף במשרד ליובושיץ קסירר ובמשרד פאהן קנה. בעבר כיהן גם כיו"ר מפעילת הקזינו ובתי המלון קווינקו. הוא מונה לדירקטוריון הלמן־אלדובי גמל ב־2013.

אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי | צילום: יח"צ אורי אלדובי יו"ר הלמן אלדובי ורמי דרור מנכ"ל הלמן אלדובי, צילום: יח"צ

אחיו, , הפך לבעל עניין (15.5%) בסוהו באוגוסט 2016. עבור אחזקותיו בסוהו שילם אסיאג פרמיית שליטה, בדומה לזו שהוא אמור לקבל מהלמן־אלדובי. שנה ושמונה חודשים קודם לכן ביצעה סוהו הנפקת מניות כדי שתצא מרשימת השימור של הבורסה ותימנע מחיקתה מן המסחר. מי שהשתתפה בהנפקה היתה חברת הגמל של הלמן־אלדובי שהיו"ר שלה הוא כאמור אחיו של חנן. זו רכשה מניות בהנפקה כך שהפכה לבעלת עניין בסוהו כמחזיקה ב־10.8% ממניות החברה בתמורה ל־4 מיליון שקל. לאחרונה נודע כי חנן אסיאג ירכוש יחד עם רענן אלוני את חברת הנדל"ן הקורסת אורתם סהר.

הקשר דווח

העובדה שיש קשר משפחתי בין יו"ר חברת הגמל של בית ההשקעות שהשקיעה לפני שנה וחצי בסוהו (עוד לפני שחנן אסיאג הפך לבעל עניין בה) ולאחרונה חתם בית ההשקעות על הסכם מול סוהו למיזוג פעילותו לתוך השלד, לא אומרת דבר על טיב העסקה. דבר הקשר המשפחתי בין שני האחים אף הובא לידיעת הוועדה הבלתי תלויה שבחנה את כדאיות העסקה שלה ייעץ משרד עורכי הדין אגמון ושות'. חנן אסיאג נכנס להשקעה בסוהו כשכבר דווח על המגעים למיזוג הפעילות של הלמן־אלדובי לתוך סוהו, אם כי לא היתה אז ודאות שהעסקה תושלם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות