אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת ההנפקה: Airbnb מפתחת שירות השוואת מחירי טיסות

לקראת ההנפקה: Airbnb מפתחת שירות השוואת מחירי טיסות

הפרויקט נמצא בשלבי פיתוח ראשוניים והוא עשוי להתבסס על רכישה של סוכנות נסיעות מקוונת גדולה או על הסכם עם חברה חיצונית

20.12.2016, 12:11 | נמרוד צוק
Airbnb לא מספקת בשוק השכרת דירות הנופש והיא מתחילה לפתח שירות שיציע השוואת מחירי טיסות והזמנת כרטיסי טיסה, כך טוען דיווח של בלומברג שטרם זכה לאישור רשמי מהחברה. בכך תהפוך החברה למתחרה של שירותים מבוססים בענף כמו אקספדיה, פרייסליין, היפמאנק וסקייסקאנר.

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט, שמכונה בחברה בשם הקוד הפנימי הגנרי Flights, מצוי בשלב פיתוח ראשוניים והוא עשוי להתבסס על רכישה של סוכנות נסיעות מקוונת גדולה או על הסכם רישוי עם חברה חיצונית שתספק את המידע על הטיסות. על פי הפרסום, החברה מעוניינת להשיק אותו במהלך השנה וחצי הקרובות, לפני הנפקה שצפויה להתבצע על פי דיווחים קודמים.

בריאן צ בריאן צ'סקי, מנכ"ל Airbnb. ניסיון למשוך משתמשים נוספים | צילום: בלומברג בריאן צ

על אף ששולי הרווח בתחום כרטיסי הטיסה נמוכים יחסית לעומת העמלות ש-Airbnb גובה על השכרת דירות, בתעשייה מעריכים כי החברה מעוניינת להתרחב לתחום בעיקר כדי למשוך משתמשים חדשים נוספים לשירותיה הקיימים, כאלו שיגיעו כדי להזמין כרטיס ועל הדרך יבצעו דרכה עסקאות נוספות כמו הזמנת דירות. Airbnb גם הוסיפה לאחרונה לאפליקציית המובייל שלה מידע על אטרקציות מקומיות וטיולים מודרכים שמוצעים על ידי תושבים מקומיים, מה שמצביע על אסטרטגיה חדשה של מעבר מהתמקדות בדירות נופש לניסיון להפוך לכלי שמרכז במקום אחד שירותים שונים למטיילים.

ביום ראשון הודיעה החברה על הרחבת סבב הגיוס הנוכחי שלה, אותו מובילות גוגל קפיטל ו-TC ונצ'רס, מ-850 מיליון דולר למיליארד דולר. לאור הדיווח על פרויקט הטיסות, ייתכן כי אחת ממטרות הגיוס היא לממן את פיתוח ושיווק השירות החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות