אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטוגל: רכשתם דירה עם נוף לים? תשלמו מעתה עוד 20% מס צילום: שאטרסטוק

פורטוגל: רכשתם דירה עם נוף לים? תשלמו מעתה עוד 20% מס

התיקון לחוק חל רק על דירות בשווי של 250 אלף יורו ומעלה. לשם איזון, בעלי דירות הצופות לבית קברות או למפעל לטיהור מים ייהנו מהטבות מס של עד 10%

20.12.2016, 15:24 | שירות כלכליסט

מי שיחפוץ לרכוש בית או דירה עם נוף לים בפורטוגל, יצטרך לשלם תוספת של 20% למס, זאת במסגרת רפורמות מעוררות מחלוקת שנכנסו לתוקף. בעלי בתים הצופים לבית קברות או למפעל לטיהור מים ייהנו מהטבות מס של עד 10%.

שיעור העלאה או הורדת המס נקבע לפי שיקולי המועצות המקומיות במדינה, המפעילות את המס כחלק מהשינויים המיושמים בידי הממשלה הסוציאליסטית של פורטוגל. "זה מבוסס על צדק חברתי. אנשים מתנגדים לכך שמי שמתגורר במרתף משלם את אותו שיעור מס כמו אלה שגרים בדירות עם נוף לים", אמר דובר המפלגה.

התוכנית המקורית הייתה להחיל העלאת מס על כל נכס בעל ערך. אולם התיקון לחוק שנוסח בידי פאולו סה, חבר הפרלמנט מהמפלגה הקומוניסטית, חל רק על דירות בשווי של 250 אלף יורו ומעלה. בנוסף, השינוי חל רק על רכישות חדשות של בתים שהבעלים ביקשו הערכת שווי עבורם.  

עיירת הנופש קשקש בפורטוגל, צילום: דוד הכהן עיירת הנופש קשקש בפורטוגל | צילום: דוד הכהן עיירת הנופש קשקש בפורטוגל, צילום: דוד הכהן

ארנסטו פינטו, יועץ מס באיחוד הצרכנים Deco אמר ל"גרדיאן": "אני מתנגדים לחלוטין לצעד זה. הנוף מהחלון תלוי בתפיסה סובייקטיבית". אנתוניופריאס מרקה, ראש האיחוד הארצי של בעלי נכסים בפורטוגל, הוסיף: "לפי כל הסימנים הצעד הבא יהיה הטלת מס על האוויר שאנו נושמים".

פורטו, פורטוגל, צילום: שאטרסטוק פורטו, פורטוגל | צילום: שאטרסטוק פורטו, פורטוגל, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות