אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות העלתה את דירוג החוב הארוך של דיסקונט צילום: רמי זרניגר

מעלות העלתה את דירוג החוב הארוך של דיסקונט

דירוג החוב לטווח ארוך עלה ברמה אחת ל־+BBB. דירוג הבנק עצמו עלה מרמת AA לרמת +AA עם תחזית יציבה: "צפוי שיפור ביחסי הכיסוי בשנתיים הקרובות"

20.12.2016, 20:33 | רעות שפיגלמן

סוכנות הדירוג P&S מעלות הודיעה אתמול על העלאת דירוג החוב לטווח ארוך של בנק דיסקונט ברמה אחת, מ־BBB לדירוג +BBB. בין הנימוקים להעלאת הדירוג מציינים במעלות את השיפור במדדי הסיכון של הבנק, שעלה על המצופה ביחס לקנה המידה הממוצע של המערכת הבנקאית, גם בהשוואה לבנקים מקבילים לו בזירה הבינלאומית. 

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף העלתה מעלות את דירוג הבנק עצמו מ־ilAA לדירוג +ilAA עם תחזית דירוג יציבה. "להערכתנו, במשך זמן רב היתה איכות הנכסים של בנק דיסקונט טובה פחות מזו של עמיתיו המקומיים, אך הפער הצטמצם בשנים האחרונות בקצב מהיר", הבהירו בסוכנות הדירוג. "יחסי הכיסוי שלהם עדיין חלשים מעט מהממוצע המקומי, אך אנו צופים כי הם ימשיכו להשתפר בשנתיים הקרובות".

בסוכנות ציינו כי העלאת הדירוג נעשית על רקע המאמצים נושאי הפרי של דיסקונט לשפר את פרופיל הסיכון של הבנק, זאת בין היתר באמצעות הגדלת עתודות.

עוד הוסיפו כי ביחס לעמיתיו בארץ ובחו"ל, בעלי מודל עסקי דומה, פועל הבנק באותה רמת סיכון של הסביבה הכלכלית.

 בסוכנות הדירוג צופים כי צעדי ההתייעלות של דיסקונט יתרמו לשיפור היעילות ולרווחיות ויאפשרו לבנק להיטיב להתמודד עם סיכונים שנטל בעבר.

לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט, צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט | צילום: רון קדמי לילך אשר טופילסקי מנכ"לית דיסקונט, צילום: רון קדמי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות